Mis ma jõuludeks sain

Jõulud 2017. Ma tegelikult arvasin, et need tulevad hoopis teistsugused. Olin veendunud, et lumi ikka sajab maha ja, et jõulutunne katab hellalt meie kodu terve pühadeaja vältel ja lõpuks on see nii suur, et sellel kuskile mahtuda pole ja tuleb jaanuarissegi kaasa. Tegelikkuses tundsin seda õndsust vaid viivu. Aga olen õnnelik ja tänulik iga kingituse üle, mida see, veel kestev, detsembri kuu mulle kinkis.

 

Esimene kingitus tuli varastel detsembripäevadel, kui oma beebitütrega piparkooke küpsetades, glögi juues ja jõululaule kuulates, hästi suurt rõõmu tundsin. See oli see päris jõulutunne mida ainult üks laps kinkida saab ja mis täiskasvanute keskis kuidagi olemata jääb. Minu kaua oodatud jõuluõndsusetunne.

Teine kingitus saabus jõuluõhtul, kui diivanil istudes oma armsat just kümne kuuseks saanud last jälgisin. Ta kandis sellel õhtul punast linasest kleiti, tatsas oma kahel jalal uhkelt ringi ja tundis rõõmu kõigest mis teda ümbritses. Ta sai jõuludeks mitmeid hoolikalt välja valitud asju, mis ühel või teisel moel ta arengut toetada aitaksid ja midagi uut õppida võimaldaksid. Kuid enim valmistas rõõmu hoopiski plastikust telekapuldi imitatsioon, kus nuppudele vajutades erinevaid helisid ja laule tuleb. See oli tõeline hitt ja teine väike beebi, õe laps, oleks vist samasugust endalegi tahtnud. See pult on mõneks ajaks eemale lükanud kõik muud mänguasjad ja särab uhkelt pjedestaali esimesel astmel- kõige lemmikum mänguasi!

 

Kolmas kingitus oli see sama jõuluõhtu. Minu pere armastab väga jõule ja oskab seda imehästi ka välja näidata. Ema oli paar päeva varem kuuse toonud ja selle armsasti ära ehtinud, et tuba ikka kuuse lõhna täis oleks. Lisaks on meie vanemate kodu alati kõiksuguseid kaunistusi ja tulukesi täis nii, et jõuluvärk suudab ka kõige uskmatuma põue pugeda. Meie terve suur pere hoolikalt kaetud jõululaua taga, mille ehtimisega samuti ema väga vaeva nägi söömas häid, traditsioonilisi ja ka mitte nii traditsioonilisi jõulutoite.

 

Neljas kingitus saabus alles eile. Teadmine, et pea nädala pärast on meie natukene hargnenud pere jälle ühe katuse all. Te vast pole mu Pärnu jutte unustanud?

Viies kingitus on see, et meil on võimalik ikkagi ka Viimsi kodu alles jätta ja elada natukene kahe kodu elu. Sest mu süda ühel hetkel keeldus müümast, kuid õnneks sellest polnudki midagi. Teine kodu on lihtsalt juures ja eks tulevik ise ütleb, mis ta selle Viimsi omaga teha tahab. Hetkel tahab ta selle igatahes alles jätta.

Kuues kingitus on see sama Pärnu kodu. See on..see on midagi. See pole päris see, mis me alguses valisime, vaid natukene väiksem. Aga.. noh, küll te ehk näete. Vähemalt on blogisse jälle millest kirjutada.

Ilusat peagi saabuvat aasta lõppu!

 

 

Share:

6 Comments

  • Miramii
   Author
   28/12/2017 / 23:03

   Nii tore, et meeldis!

 1. anzelika
  28/12/2017 / 22:06

  Tere!
  Tohib küsida, millistest kohtadest ostate kvaliteetseid mänguasju lapsele?
  Vaadates neoonvärvides plastikuhunnikut poodides hakkab paha.
  Ilusat vanaaasta lōppu sulle ja su perele!

  • Miramii
   Author
   28/12/2017 / 23:02

   Aitäh heade soovide eest :)
   Meie lapse peamised mänguasjad on:
   Schleich loomad, mida saab XS mänguasjadest, näiteks.
   Kõiksugused pillid- kastanjetid, tamburiin, sahisevad munad, triangel, flööt jms. erinevatest poodidest. Midagi on Nonast, midagi Loodusperest ja leide on mujalt ka.
   Puidust mänguasjad, vikerkaar, 12 tegelast, puust kuulid – memmele.ee poest
   Lisaks mängib ta puidust lusikate, metallist kaante, puidust harjade, śvammide ja muu sellisega.
   Pehmed loomad on ka erinevatest kohtadest, aga peamiselt interneti e-poodidest tellitud. OYOY ja Maileg on lemmikud.

   Peamiselt jaa..vaata memmele.ee poodi, Loodusperesse ja Nonasse :)
   Plastikust värvilisi asju nagu sina silmas pead, on meil kodus täpselt 2 :D Üks see sama pult mille jõuludeks sai ja 1 jõulukingitus veel. Aga need meeldivad talle ka väga :D

   • Evi
    01/01/2018 / 18:50

    Ma igaks juhuks parandan, et see üks e-poe aadress on tegelikult memme.ee

    Head uut aastat! ?

    • Miramii
     Author
     02/01/2018 / 00:07

     just, aitäh!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *