Miks ma siiani koristajat koju ei lase

Nagu paljud siit teavad, on mul hetkel käsil kolmas kodu. Esimene oli selline pisike, teine nõks suurem. Aga vot see teine- kaks korrust, väike esik, päris esik, köök, alumine garderoob, alumine tualettruum, elutuba, söögilaua ala, terrass, ülemine vannituba, koridor, 2 magamistuba jnejne..  Teate, kaua me seda koristasime? Tihti terve päeva. Neid väikeseid alasid tundus nii palju olevat, et võtsid meie päevast tunde ja tunde. Ja siis need saunauksed ja klaaspinnad ja miljon peeglist ust ja.. 

Nüüd, elame Pärnus umbes 78m2 korterikeses. Magamistube on ikka 2 ja siingi köök ja muu selline. Kuid neid pisikesi nurgataguseid on palju vähem. Ma koristan meie praegust kodu, nii, et see piltilus välja näeks, umbes tunnikese! Ilma naljata. Ja jep, lapse tuba selle sisse arvestatuna.

Esimese hooga võiks ju pakkuda, et siin on lihtsalt vähem asju! Ja sellel on vist tõepõhi all. Aga lisaks on see lihtsalt üks väga “koristamis-lihtne” kodu. Kuigi enne siia päriselt kolimist “hoiatasin” R’i, et mul on küll nüüd koristamiseks abilist vaja ja ise lapse ja kõige muu kõrvalt lihtsalt ei jaksa. Enam ma seda juttu ei räägi.

Aga muidugi, mul on siin asjad natukene rohkem läbi mõeldud. Ja siis pole seda tüütut treppi ka muidugi.

Mis siin siis teistmoodi on?

 • Kuna pinda on vähe, on siin ainult kõik vajalik. Nii ei ole meil ühtegi “igaksjuhuks jopet” või jakki või mütsi või salli. Või jalanõusid.
 • Pole kohti, kuhu asju nö. silma eest ära panna. Iga sahtel ja kapp täidab kindlat eesmärki. Kuigi üks riiulialune on natukene segaduses küll, et mida ta endas peitma peaks :P
 • Palju vaba põrandapinda. See juba annab mulje, et kodu on üsna korras :D Aga tegelik põhjus on selles, et nii saan ma näiteks Bellaga jalutamas olles oma telefonist robottolmuimeja käivitada. Roboitd armastavad puhast põrandat! Sellest rääkisin ma pikemalt SIIN.
 • Maailma kõige väiksem magamistuba ja imetilluke vannituba. Need on kaks kohta, mis teises kodus vist enim aega neelasid. Siin saab aga vannitoa põranda ära pesta nii, et sa ei pea vannituppa sisse astumagi :P Ja magamistuba? Noh, kui seal on ainult meie ja Bella voodid, siis ei ole seal lihtsalt mitte midagi koristada :D
 • Hästi korraldatud köök. Eelmine oli ka.. aga see on kuidagi parem. Eriti meeldib mulle suur ja lai kraanikauss, ülipalju mahutav nõudepesumasin ja hele töötasapind. Viimsi kodus on see must ja nõuab natukene rohkem tähelepanu.
 • Organiseeritud lapsetuba. Eelmises olid lihtsalt asjad seal kus said, siin on aga tal kindel koht mänguasjadele, kindel koht raamatutele ja kõik püsib.
 • Palju mugavamad kodumasinad annavad ka palju juurde. Viimsi kodus kasutasime klassikalist tolmuimejat, tead küll vooliku ja juhtmega ja hästi raske. Siin on aga abiks Electroluxi uus varstolmuimeja, millega oli üks nali. Nimelt polnud meil siin enda tolmuimejat algusest peale ja kasutasime ühte, mille eelmised omanikud siia jätsid. Katkine ja mitte kuigi asjalik. Mu peas oli aga visioon ühest teisest tolmuimejast ja nende samade kriteeriumitega ma ühte elektroonikaupu müüvasse poodi astusingi. Mu soovid olid- et oleks varstolmuimeja! Seda seetõttu, et kui kodu on väike, siis ilmselgelt pole siin panipaikadega priiskamist ja meil lihtsalt pole kuskile tavapärast tolmuimejat panna. Et näeks kena välja. Sest kui see juba silma all on, siis olgu parem ilus ja sobigu interjööriga. Tobe? Võibolla, aga mulle oli tähtis. Et teeks siiski sama head tööd, kui tavapärane tolmuimeja. Ma olin kuulnud, et varstolmuimejad jäävad väga alla nendele, mis oma voolu pistikust saavad. Sest nende mootor pole lihtsalt nii võimas! Et saaks kasutada ka käsitolmuimejana. Aga seda teadsin, et päris paljusid õnneks saabki. Selliste nõudmistega saadeti mind aga ukselt tagasi. Sellist lihtsalt pole olemas ja kõik, ütles mees, kes vastutas tolmuimejate osakonna eest. Aga säh, nüüd mul kodus just selline ongi. Electrolux Pure F9 on mu parim sõber kodu korras hoidmisel. See on sama võimas kui need tavalised ja kui keerata maksimaalsele tugevusele, on seda väga tunda ka. Esimesel korral kui seda kasutasin, olles eelnevalt meie vanaga toad üle käinud, imestasin, et kuidas me nii räpase vaibaga üldse elada saime. Ja sellel on üks hästi lihtne asi, mida ma varem varstolmuimejatel märganud polnudki- selle pea ees on LED tuled, mis valgustavad puhastatavat pinda ja nii näed täpselt, kui mustad kodus sa tegelikult elad :D Tahtsin, et oleks ka käsitolmuimeja funktsioon? Nüüd on mul olemas nii see, kui ka see, et sellest käsitolmuimeja osast tuleb välja toru ja saab puhastada ka väga raske ligipääsuga alasid nagu kapi pealsed, diivani vahesid ja muud sellist. Ja lisaks meeldib mulle muidugi see, et seda on kerge kaasas tassida, selle pea liigub imehästi ja voolujooneliselt ja, et see näeb ju nii nii kena välja!

Minu lemmikud omadused Electrolux Purei9 tolmuimeja puhul: LED tuled pea esiosas, valgustavad puhastatavat pinda, see, et sellel pole tolmuimeja kotte ja tekkinud prahi viskad prügikasti. Selle kergus ja, et ratastel pea liigub lihtsasti ilma jõudu kasutamata. Selle kergus ja multifunktsionaalsus- on ka käsitolmuimeja ja toruga käsitolmuimeja.

Vot. Ja nii ongi mu kodu ainatihti puhaste nõudega, tolmust vaba vaibaga, mu kodus võib laps nii palju kineetilise liivaga mängida kui tahab ja hommikul saab imepisime magamistuba eeskujulikult tolmuimejaga üle tehtud. Ja seda kõike ilma koristaja abita. Huh.Postitus ilmub koostöös Electroluxiga

Share:

2 Comments

 1. AB
  02/01/2019 / 22:07

  Hei! Mul on hoopis teist laadi küsimus, mis vast postitusega nii hästi kokku ei käi. :)
  Nimelt kasutate DeLonghi espressomasinat, eks? Millist kohvi kasutate ja soovitate? :)

  • Miramii
   Author
   06/01/2019 / 13:49

   Praegu täiesti tavalist Pauligi, aga muidu ühte Norrast toodud kohvi. Ja Coffe people meeldib ka, kuid seda mu kodupoes lihtsalt pole :(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *