Meie “kuusepuu”

..ehk jõulu seeria osa nr. 5

Märkamatult ongi saabunud neljas advent ja peagi on käes jõuluõhtu koos jõulupühadega. Mõnus! Sellel aastal on meil eriti kärmed jõulupühad ja peame ühekorraga olema kahes kohas. Kuna aga see mitte mingi valemiga võimalik ei ole, teeme varajase jõuluistumise ühes kodus ja siis vurame paarsada kilomeetrit edasi järgmisse kohta, et sealt taas koju sõita ja siis lennukile istuda. Vedanud on sellel aastal sellega, et on olemas hea koduvalvur ja koduke ei pea sellel aastavahetusel üksi aega veetma ja ka Sid-poiss saab pühad veeta kohas, mis talle mõnus ja tuttav on.

Kuusk aga pole meil sellel aastal üldsegi päris kuusk, vaid vineerist välja lõigatud kuuske imiteeriv asi. See jõudis minuni tegelikult eelmisel kevadel ühe kaupluse aknalt, vahetult enne seda, kui see prügikasti lennanud oleks. Et aga on teada värk, et mulle imelikud asjad peale lähevad, siis ootas see kuuseke kuuris oma säramishetke ja nüüd kaunistab meie elutoa nurka. Jah, see tundub olevat pigem ühe aastane lõbu ja järgmisel võtame ikka jälle päris kuusk-nulu, aga sellel aastal, kiirel ajal, sobib ta meile seltsiks siiski imehästi.

Et aga sellist kuuske tavapäraselt kaunistada ei saa, keerasin sellele ümber ühe pika-pika tulederea ja riputasin hunniku ingleid seltsiks. Inglid on meisterdatud R’i ema poolt, kes need mulle mõni aasta tagasi suure kastiga kinkis ja need on meie lemmikuimad jõuluehted üldse. Lisaks sobivad ideaalselt ühte natukene teistmoodi jõulupuud ehtima.

Kingidki kõik peaaegu olemas. Puudu on veel väikevenna soov ja kingitus emale. Kuna meie pered on väga suured ja me peaksime tavajuhul R’iga tegema kinke pea 20’le inimesele, siis on meie pered vastu võtnud mõistliku otsuse teha täiskasvanute vahel loosipakke. Nii saad pühenduda rohkem aega ühele inimesele ja tema kingisoovi täitmisele. See on palju mõnusam kui teha “kiired kingid kõigile”. Kuidas teie peredes see lahendatud on?

 

 

Share:

1 Comment

  1. Anni K
    19/12/2016 / 00:55

    Väga lahe “kuusk”! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *