Magamistuba! Mu l-e-m-m-i-k!

Magamisega on mul olnud lapsest peale väga hea suhe. Kus ma aga sain, seal silma looja lasin. Koolihommikutel ei jõudnud ära oodata, et koju magama tulla saaksin ja päevauned olid lemmikud asjad üldse! Seega, pole  kahtlustki, et nüüd täiskasvanuna ma sellele ruumile suurt tähelepanu pööran- voodigi on meil kaua valitud kaunikene, kõrge Belluse kontinentaalvoodi ühes madratsitega, mis täpselt meie järgi valitud ja voodipesu alati lemmik ja alati valge. Ja nüüd sai magamistuba kaua igatsetud täienduse- voodipeatsi! Minu meelest need voodid, kus ilmselgelt voodipeats puudu on, on just-kui alasti. Nüüdki vanu magamistoa pilte vaadates näen kui väga voodi selle järele igatses.

 

dscf2111_v

 

Kas pole uhke? Voodipeats ei ole poest ostetud ja kohe poodi, seda endalegi ostma minna ei saa. Selle ehitas andekas puidust mööbli valmistaja Christer, ettevõttest Puit Disain ja sellise saab endalegi tellida just läbi tema. Christer tegeles kunagi mööbli restaureerimisega, kuid on nüüd juba mõnda aega keskendunud mööbli valmistamisele ja omab enda isiklikku ettevõtet, mille kaudu ta seda teeb. Ta tunneb hästi erinevaid puidu liike ja oskab nõu anda, mis kõige parem ja õigem on. Tema teenused kuluvadki just siis ära, kui soovid midagi, mida poest ei leia või panustad lihtsalt oma kodus rohkem käsitööle, kvaliteedile, isiklikkusele. Tema käe all on valminud ülilahedad toolid, kapid ja riiulid, ja usun, et pole asja, mida ta teha ei oskaks. Voodipeats sai täpselt selline nagu palusin ja seda vaid ühe lühikese kohtumise järel. Ma arvan, et ma isegi ei osanud tegelikult oma soovi nii hästi kirjeldadagi, kuid ta mõistis mind poolelt sõnalt. Christeri muid töid saad vaadata tema instagrami kontolt, siit või Facebooki lehelt, siit.

 

dscf2122_v

 

Minu voodipeats on tehtud hoopiski põrandale käivast kalasaba parketist, mis on raami sisse laotud. Olen väga suur kalasaba parketi fänn ja kuna me oma kodus seda kuskil mujal kasutada ei saa, leidsin ideaalse viisi selline põrand siiski meie koju tuua. Lihtsalt väga palju ebatraditsioonilisemalt- voodipeatsi näol.

 

dscf2123_v

 

dscf2109_v

 

dscf2119_v

 

Voodipeats on 180 cm lai ja umbes 1,5m kõrge ja on kinnitatud seina külge. Selline suur aksessuaar lisas toale hoobilt hubasust ja ma ei kujutagi enam ilma selleta meie magamistuba ette. See on ideaalne, i-d-e-a-a-l-n-e! Iga kord kui magamistuppa astun, imestan ikka ja jälle, kui ägedaks üks “väike” asi toa teha võib. Kas sinul on voodipeats? Milline see on?

 

dscf2124_v

 

dscf2115_v

 

dscf2118_v

 

Ma olen väga rahul, nagu juba aru saada võis. Magamistuba aga pole pooltki valmis. Mõtlen, millised võiksid olla voodi kõrval olevad lauad. Ja siis on vastasseinast puudu veel üks riiul, mis tuleb servamata lauast. Ja siis peaaegu, ehk, äkki. Kuid vaevalt- meie kodu on pidevas muutuses. Eriti nüüd, kui see natukene suurema ruutmeetrite arvuga on, kui eelmine.

Share:

17 Comments

 1. 27/09/2016 / 11:48

  Väga vinge voodipeats. Ise olen suur tammepuidu fänn – voodi koos voodipeatsiga on tammepuidust. Ja endal on ka värske kokkupuude Puit Disainiga. Väga kvaliteetne mööbel ja super teenindus. Aga mulle väga meeldib ka see magamistoa vaip. Kui see suur saladus ei ole, siis kustkohast leiab sellist ägedat vaipa?

  • Miramii
   Author
   27/09/2016 / 11:56

   See on pärit Halensist :) Aga juba umbes aasta tagasi, seega pole kindel kas enam saadaval. Zara Home lehel olid lahedad vaibad, sarnased. Nad saadavad Eestisse ka, sest poes kohapeal oli valik üsna nadi.

 2. TM
  27/09/2016 / 12:45

  Millisest poest see üliäge voodipesu pärit on? :)

  • Miramii
   Author
   27/09/2016 / 13:03

   voodipesu ise on IKEA, kaks padjapüüri on Tellkiddo.

 3. Malin
  29/09/2016 / 09:55

  Oiiii, kui ilus. Ja valge voodipesu! Ma armastan ka valget voodipesu ja mingi aeg üritasin sellega ellu jääda, ent siis andsin alla. Nimelt mu kassil on oma padi voodis ja millegipärast oma padjale minekuks tuleb kasutada kõige pikemat teed üle voodi. Ja tal on tihti käpad õuesopased ja siis kui mitu tekikotti olid juba käpamustritega andsin ma alla.
  Nüüd on voodipesu alati halli/musta/valge segune.

  Mu voodipeats on ise tehtud. https://www.instagram.com/p/BKGSJ0jA4VX/?taken-by=neiumalin&hl=en
  Ma armastan teda ka hirmsat moodi ja mõtlen et mina ei tea, kuidas sai kunagi üldse ilma peatsita elada.
  Nüüd natuke tundub et oleks selle ukse pealt valge värvi päris ära võtma… kaalun selle projekti ette võtmist alles.

  • Miramii
   Author
   29/09/2016 / 16:47

   Väga äge voodipeats! Kas uksel oli ka mingi ajalugu taga?

   • Malin
    30/09/2016 / 15:48

    Noh selle ukse ajalugu on kellegi teise peres vist :)
    Ma ise sain selle Taaskasutus Tartus grupist kunagi ja siis kratsisin sellelt värvi maha ning saaisin parajaks ja prussid sain maalt vanaisa aida alt.

    P.S üks aidaga vanaisa on mu meelest hädavajalik asi.

    • Miramii
     Author
     30/09/2016 / 21:48

     haha, jaa, tõsi! Aga tõesti lahe uks ja lahe mõte :)

 4. Helen
  29/09/2016 / 13:05

  Hei! Väga lahe voodipeats! Mul on tavaline valge Ikea Nordli sarja voodi. Mõtlen ka juba mõnda aega kuidas seda natuke elavdada. Kaalun 3D seinapaneelide ostmist (Ehituse ABC-s müügil papitaolisest materjalist lainelised) ja nende kleepimist voodi peatist kuni laeni (täpselt voodi laiuses), kuna sein ise on hall siis paneelid võõpaks valgeks nagu voodi :)

  Mul ka sama valge Ikea voodipesu juba aastaid kasutuses … lemmik :)

  • Miramii
   Author
   29/09/2016 / 16:47

   Kuni laeni!! Tundub lahe. Kujutan ette, et väga suursugune tulemus :) Saada siis kindlasti pilte, eksju :)

 5. Marii
  30/09/2016 / 15:38

  Valgusti laes kuidagi teemast väljas ja juhuslik

 6. annushka
  30/10/2016 / 10:20

  vau, väga äge magamistuba, mõtlesin esimest pilti nähes..:)
  ja siis jõudsin “laepallideni”…. laelamp on totally out of the context kuidagi, liiga suur ja kobakas, sobiks midagi minimalistlikku.

 7. Maria
  10/02/2017 / 19:37

  Leidsin Su blogi tänu Kaubamajale!

  Kuidas olete rahul voodiga ja millise valisite Belluselt täpsemalt? Oleme ise ka voodi otsingutel ja Bellus on jäänud sõelale. :)

  • Miramii
   Author
   12/02/2017 / 17:37

   Nii tore :)
   Voodiga oleme ääretult rahul!! Oleme maganud selles nüüdseks vist 3-4 aastat ja pole ühtegi halba sõna öelda. Lisaks on nendel vooditel hea, et saad ju kõike ise valida. Jalgade värvi, tekstiili, madratsite omadusi. Alguses mõtlesime küll musta värvi tekstiili kasutada, kuid nüüd enam teisiti ei kujutakski ette, ja kardan, et must võib igasugust tolmu-nahatükikesi väöja näidata? Aga ma pole kindel :)

   Igatahes, soovitan!!

 8. Kai
  04/05/2017 / 12:20

  Niii mõnus ja avar ja valge magamistuba. Üleüldse on Sinu kodu väga-väga ilus ja saan siit alati ideid, mida ka enda kodus katsetada.
  Mida arvad fotodest magamistoas? Mõtlen just lõuendil pilte perest. Kuna meil on kolmekuune beebi ja tegime ka fotograafi juures perepilte, siis tahaksime need panna kuhugi seinale, kuid ei leia kuidagi sobivat kohta. Olen lugenud, et magamistuppa ei soovitata perepilte ega lastest pilte panna.

  Kuhu soovitaksid sina asetada sellised pildid (pere, lapsest üksi).

 9. Kätlin
  04/10/2017 / 22:09

  Kus see tore salvrätikute karp pärineb? :)

  • Miramii
   Author
   06/10/2017 / 00:54

   IKEA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *