Kinoõhtu

Raami aperatiiviklaas, Iittala Teema taldrik, Alvar Aalto puidust alus, Iittala serveerimiskomplekt

Üks tore asi lapse kasvatamise juures on filmiõhtud ja see väga vähesega saavutatud ilmatu rõõm. Meie laps on veel nii pisike, et temaga õhtuseid plaane eri aruta, aga see ei tähenda, et me temaga enda omade tegemisel ei arvestaks. Nii ongi meie paari aasta tagustest (vein+juust) filmiõhtutest saanud hoopis teistsuguseid. Veini asemel on viinamarjalimps mulle, puhas vesi lapsele, friikad on kartuli asemel tehtud hoopiski arbuusist ja krõpse asendavad popcornid. Mida mina üldse ei kannata. Ma ei armasta nende maitset, nende lõhna, nende häält..no kohe üldse ei sobi. Aga teised kaks vihuvad neid ühe filmiõhtu kõrvale küll.

Raami aperatiiviklaas, Iittala Teema taldrik, Alvar Aalto puidust alus, Iittala serveerimiskomplekt

Ma olen hästi palju viimasel ajal heietanud teemal, kui oluline on argipäeva eriliseks teha, et pisikestel tekiks õdusad lapsepõlvemälestused ja, et lapsevanemad enda omi meenutada saaksid ja hetkeks argipäevarutiinist sammukenegi kõrvale hüppaksid. Nii ma proovingi vahel neid ideid siia-sinna visata, et see ka meil just nii olla saaks. Olgu öeldud, et Tuduluu ja lapse ja muude projektide kõrvalt ei ole see üldse lihtne tegevus. Aga ikkagi. See pole ju üldse raske! Tegelikult.

Raami aperatiiviklaas, Iittala Teema taldrik, Alvar Aalto puidust alus, Iittala serveerimiskomplekt

Kuidas meie moodi filmiõhtut teha?

Arbuusifriikad

Proovi leida poest üks õige magus isend- räägitakse, et peale koputades tuleb tumm heli ja otsad on kollased, aga ma ei luba, et see 100% paika peab.

Lõika see piklikuteks tükkideks ja laota oma lemmikule taldrikule. Meil on Iittala Teema seeria see “alati sobib” variant, mis kapis ootamas. See sai valitud kunagi Bella esimese aasta rohketeks tähistamisteks ja on saatnud nüüd meie igapäevaseid erilisi hetki edasi. Nii, et polnud küsimustki- arbuusid said laotatud Iittala Teema taldrikule.

Sega omavahel mikseri abil kreeka jogurt, pisut pruuni suhkrut ja laimikoor. Jäta pisikeseks hetkeks külmkappi ja enne serveerimist riivi veel natukene laimi peale.

Ongi valmis! Usu mind, kõigile meeldib.

Postitus on valminud koostöös Iittalaga

Share:

2 Comments

 1. M.
  04/09/2019 / 09:50

  Uurin hoopiski sellist asja sinult, et su lapsel on kollane Fjällräveni seljakott. Kas sa mäletad selle suurust? Või on neil kohe eraldi märge kids? Eestis vist sellist väga kuskilt saa? Ma telliks netist aga mis mahutavus sellel laste omal on? :)

  • Miramii
   Author
   04/09/2019 / 11:22

   Hei! Ongi täitsa laste “mini” suurus, mahutab 7l. Meil enam seda pole, sest mulle meeldivad Tuduluu (mu oma pood) Blafre kotid nõrk rohkem, nendel on ees rinnarihm ja lapsel mugavam kanda. Aga Fjallravenit müüvad Eestis Prisma, Scandikids, Matkasport :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *