Iittala Raami

Raami munataldrik, Raami joogiklaas, Raami serveerimisalus 47cm

Raami on Iittala uusim kollektsioon, mille disaineriks on Jasper Morrison. Raami on ühtlasi ka minu uus lemmik Iittala perekonnas. Mulle meeldib selle stiilipuhtus, selle lihtsus, selle puhtad vormid ja värvitoonid, mis klaastoodete valikus kajastuvad. Eriliseks lemmikuks ongi mul kodus samblaroheline Raami klaas ja see sama toon esineb mul kodus nii mõnegi teise Iittala eseme näol.

Raami veiniklaas, Raami joogiklaasid toonides läbipaistev, meresinine, samblaroheline, Raami munaalus, Raami serveerimisalus 47cm
Raami veiniklaas, Raami serveerimisalus 47cm

Iittala ütleb, et toit toob meid kokku. Tean, et prantslased ei söö pea kunagi üksi. Ei hommikusööki, lõunat, rääkimata õhtusöökidest. Sama tundsin ka Itaalias, kus üksi keset tööpäeva lõunal käimine tundus enneolematu- see on see aeg, mil sõbrannaga viimaseid uudiseid jagada, ülemusega pakilisi tööasju arutada või perega veel kord päeva jooksul kokku saada ja näod üle vaadata. Minu meelest imekena komme! Jagatud toit on ikka hoopis midagi muud.

Minul on üks tobe viga, ma tahan külalisi võõrustades muudkui, et kõik “ideaalne” oleks. Aga sellel nädalavahetusel juhtus nii, et tõbi võttis endale osa minust ja teise osa pisikese Bella teine sünnipäevapidu. Aga külalisi tuli ju ikka vastu võtta ja võõrustada nii, nagu midagi poleks. Aga te ju teate, KUI läbi võtab üks kahese sünnapeo korraldamine ja eriti siis, kui peole on oodatud lausa 50 pidulist. See on..midagi.

Aga õnneks on mul maailma parimad sõbrad! Nii ei pannud reedeõhtused külalised üldse pahaks, et ma hautise natukene põhja kõrvetasin ja nimetasid seda “mõnusaks suitsuseks maitseks”, nad ei pannudki tähele, et seekord ei katnud lauda laudlina, polnud mõeldud kaunistustele, vaid, et nad tõstsid otse potist ja võtsid vett ise kraanist. Aga tead mis.. just nii oligi tore. Tundsime endid kui üks tore lõbus suur perekond ja potti ei jäänud ivakestki.

Saad aru, mida ma mõtlen?

Või siis laupäev.. Bella pidu algas kell 14 ja kestis kolm tundi. Peale seda olin palunud kaugemalt tulnud, kaua nägemata armsad sõbrannad koos oma meeste-lastega meile külla. Aga ma olin ise täitsa haige- kähiseva hääle, valutava kurgu ja kerge palavikuga. Aga tead mis? Mu sõbrannad on maailma parimad ja nii võtsid kolm nobenäppu kohe ohjad enda kätte- kõik miljon lille said vaasi pandud, toidukastid tühjendatud, leftover snäkid puidust alustele ümber serveeritud ja laudadele (ja ka põrandale..väike kodu-palju inimesi) sätitud, nad leidsid ise külmkapist kõik vajamineva, teadsid kus asuvad klaasid ja taldrikud ja..pigem võõrustasid mind. Mu enda kodus. Ja nad teavad, et tavaliselt oleks nende külla jõudes mu kodu olnud kui ajakirjast, kõik valmis pandud ja piltilus. Aga seekord oli see kuidagi hubasem! Ilma pingutamata, ilma muretsemata, lihtsalt tore olemine.Raami serveerimisalus 47cm
Raami veiniklaas, Raami serveerimisalus 47cm, Raami munaalus, Raami joogiklaasid toonides läbipaistev ja meresinine
Raami veiniklaas, Raami serveerimisalus 47cm, Raami munaalus, Raami joogiklaasid toonides läbipaistev ja meresinine

Ja nii ongi Iittalal õigus. Toit toob meid kokku. Olgu söögilaud kui ahhetama panev kunstiteos või istugu sõbrad põrandal snäkikandiku ümber- oluline on see jagatud hetk ja see, mis päriselt toimub.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *