Argipäeva ilu

Nii palju, kui ma end mäletan, on mul koguaeg olnud mingisugune asi hambaharjade ja pastadega. Võis “mürki võtta”, et kui telekas mõni uus suuooldustoote reklaam käimas, siis on mul seda kohe vaja. Ilma naljata. Teised sedasorti asjad on värvilised vildikad, mida ma endale valimatult kokku ostnud olen, kuid tegelikult joonistada ei oskagi. Aga hambaharjad on olnud ikkagi suurem kirg.

Nii olen nüüdki rõõmus, et mu vannituba ainult kõige kaunimatega täitunud on ja, et Jordan mulle koostöö raames enda Green Clean, taaskasutatud materjalidest valmistatud hambaharjad saatis. Kusjuures, nende disaineriks on Andreas Engesvik, kelle disainitud hambaharju me juba enne ka kasutasime. Siis olid need Jordani ja Hay designi koostöös valminud isendid, mida esialgu Soomest ostmas käisime ja hiljem juba ka Eestist leidsime. Hay omad, aga olid erilised vaid disaini poolest, kuid nüüdne uus Green Clean sari särab hoopis muudel põhjustel.

 • Selle käepide on valmistatud taaskasutatud materjalidest, nagu toidupakendid, jogurtitopsid jms.
 • Harjased on valmistatud biotoorainel põhinevast nailonist, mida toodetakse riitsinusest.
 • Paberist pakend on aga tehtud paberitööstusest pärit paberijääkidest ja jäätmekäitlustööstuse kogutud kaubakastidest.

Oma vannituppa ma päris iga tegelast ei lase, see on kindel. Tänapäeval on poodides nii suur valik erinevaid tooteid ja nii on mul “õigus” valida endale just need, mis millegipoolest kõnetavad. Armastan VÄGA ilusaid pakendeid, kuid ma ei pea silmas üldse kirevaid ja juba kaugele nähtavaid ümbriseid. Minu jaoks on see väga ilus pakend hoopis ääretult lihtne. Olen suur minimalistlike pesemisvahendite fänn- mida puhtam välimus, seda tõenäolisemalt see toode minu vannitoas lõpetab. Ja nii ka nii lihtsate asjadega, kui hambaharjad.

Aastaid tagasi unistasin sellistest hambaharjadest, nagu mu vanavanematel olid. Pruunid ja lihtsate harjastega- tead küll. Ja need samad Jordani omad mulle natukene neid samu meenutavadki.

Mulle meeldib, et valides endale disaini, ei pea ma allahindluseid tegema kvaliteedi osas. Nagu mainisin, olen antud toodete kasutaja juba pikka aega, lihtsalt nüüd saan valida ka keskkonnasõbralikuma variandi.

Millisesse vannituppa selline hambahari sobib? Tegelikult vist igasse ja ka toonid on sellised, et igaüks endale oma leiaks. Minu skandinaavialikult heledas vannitoas on need kui disainielemendid oma ette.

Hambaharjad on saadaval keskmise ja pehme tugevusega ja neljas erinevas toonis. Päris alguses olin veendunud, et mu lemmik on roosa, kuid nüüd on mu südame võitnud hoopiski beeź toon.

Postitus ilmus koostöös Jordaniga.
Green Clean hambaharju saab osta Maksimarketitest, Stockmannist ja Selveritest.

Share:

2 Comments

 1. 08/03/2019 / 12:55

  Oo, need näevad nii lahedad välja! Mõnusad mahedad ja matid toonid. Mind huvitab kas nende pead (harjase osad) on klassikalise suurusega nagu tavatoodetel või ka sellised suuremad nagu nt bambusharjadel?

  • Miramii
   Author
   08/03/2019 / 22:25

   Onju! Võrdlesin tavaliste Jordanitega ja on pigem tavaline. Kuigi minu meelest mu bambusharjadel ka sama suured olnud, kuid neid ju ka erinevaid. Aga värv- jaa! Nii ilusad. Eriti valges vannitoas, eks :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *