3 stiili jõuludeks!

Sain laheda võimaluse Ülemiste keskuselt, et kujundada 3 jõululaua stiili. Võisin stiilid ise välja mõelda ja üldse, olid kõiges vabad käed ja võisin teha mis tahtsin. Mingeid eristiile ma tuletama ei hakanud ja panin kokku põhjamaise stilistikaga laua, klassikalise jõululaua milles nii skandinaavialikke elemente kui ka pisut Ameerikalikku vibe’i ja luksuslikuma stilistika, mis sobib neile, kes ühtegi muud väga ei armasta.

 

p6hjamaine_1vbk

 

Minu lemmik on, ilmselgelt, see põhjamaine. Tegelikult mulle meeldis väga ka järgmine ja mängin peas mõttega järgmise aasta jõulud pisut üle võlli keerata.

Selles stiilis püüdsin kasutada kõike, mis pisut naturaalsem ja tuua sisse elemente loodusest. Kui soovid sama teha, siis korja metsast pisut kuuseoksi, käbisid, vali pigem neutraalsed ja naturaalsed toonid nii linikute kui ka muude tekstiilide puhul. Lisa lauale midagi puidust ja eelista söögitarbeid, millest õhkab põhjamaisust. Et asja eriti ehedaks muuta, kasutasin laual ka karvast pleedi. Selle abil täitus laud mõnusa mägimaja tundega. Ja värvi lisamiseks piisab mõnest pihlakaoksast!

 

p6hjamaine_2vb

 

Hemtex – linik, dekoratiivne kuuseoks, salvrätikud, taldriku alus.

Eesti Keraamika – tass, kauss, puidust nuga

The Pier – klaas, karvane pleed, pihlakad

Zara Home – söögiriistad, salvrätiku hoidja, riputatav ehe

 

Luksuslik stiil sobib neile, kes armastavad modernset sisustust ja kes ei soovi oma kodu liialt ehteisse seada. Värvidest valisin valge ja kuldse ning panin igati rõhku minimalismile. Et kõike pisut huvitavamaks teha, lisasin aksessuaari mida tavapäraselt laual ei kasutata- keraamilise hirve pea. Eriti meeldivad mulle need noad-kahvlid. Zara Home on pungil mega lahedatest söögiriistadest ja mul on kiusatus endale koju osta pea kõik nendest!

 

luksuslik_2vb

 

Zara Home – tammetõru ehted, taldriku alused, söögitarbed

Hemtex – linik, tekstiilist rätik

The Pier – klaasid, taldrik, hirve pea

 

luksuslik_1vb

 

Kõige lõbusam oli mul mõistagi selle ScandiAmerican lauaga. Siin oli KÕIK lubatud. Isegi mängukujud kaunistusena ja lõbusad jõulumustrilised tassid. Rääkimata käbidevanikust, mis tavapäraselt ju hoopis seinale riputatakse. Kujutan ette kui tore oleks sellist viisi kaetud laua taga istuda ja kruusist kakaod juua ja hiljem Pähklipurejat vaadata. Mõnus! See sobib nii linnakorterisse kui maakoju. Nii enda juurde noorte-koju kui ka vanaema ohtlat kaetud lauale, toitudele ilu juurde andma.

 

klassikaline_1vb

 

The Pier – käbidega vanik, sõdurikuju, küünlaalus

Home&You – taldrik, kauss

Hemtex – tass, linik, salvrätik

Zara Home – noad-kahvlid

 

klassikaline_2vb

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *