Rotermanni Toidutänav

Oled kindlasti märganud, et Tallinna kesklinnas on üks piirkond täiesti uhiuue kuue saanud. Sellise, mis tekitab kerge välismaal viibimise tunde ja sellise, mis lausa magnetina endasse tõmbab. See on Rotermanni kvartal oma täiesti uudse tänava- Stalkeri käiguga, mis nüüd tuntud kui Rotermanni Toidutänav. Saime õe ja Triinu ja mitme teise blogijaga võimaluse kaheksat kohta külastada ja oma muljeid jagada,

Minu jaoks polnud see tänav täitsa uus ja olin mõnda kohta juba külastada jõudnud. Ja mis seal salata- mu varem külastatud kohad olid ka nüüd mu lemmikud. Eriline lemmik on kindlasti FLAMM Flammkuchen Bar , mille flammkuchenid, ehk natukene pizzat meenutavad väga õhukesel põhjal olevad “tulekoogid” mu südames suure koha võtnud on. Okei, jah, ei kõla see just kõige tervislikumana, aga usu mind- üks hea seltskond, mõnus atmosfäär, õunasiider ja üks chorizoga flammkuchen on täiesti seda väärt.

 

 

FLAMM’is on hästi tore see, et lisaks heale toidule ja suurepärasele veinikaardile, on ka sisustusele rõhku pööratud. Stalkeri käigu toidukohtadel on tegelikult vedanud, sest suure töö ägeda ja “hipsteriliku” välimuse saavutamiseks on ära teinud asukoht ise- toidukohad on rajatud paekivist seinte vahele ja seal polegi hubasuse tekitamiseks muud vaja kui ägedat valgustust ja paari küünalt.

 

 

Aga meie seekord sees ei istunud. Meie “alati instagrami sõbralikke paiku otsivad” silmad kiikasid juba kaugelt industriaalsete roheliseks võõbatud laudade poole. Kirsiks tordil ümbritsesid meid luuderohu potid, mis paekivi seina taustal mõnusat kontrasti tekitasid ja nii mõnelegi minu instagrami pildile jõudsid.

 

 

Kui kõht “pirukaid” täis, pole tarvis kaugele minna. FLAMM’ist üle tee on nisuveski hoones paiknev Røst Pagar&Kohvik, mis oma sisekujundusega taaskord minu tassike teed. Koht iseenesest on lihtne ja täpselt see, mis ta nimi lubab- ideaalne paik kohvipausiks või saiakeste kaasa ostmiseks. Põnevaks teeb paiga see, et saad kiigata, kuidas saiakesed ja pagaritooted valmivad.

 

 

 

 

Minu igavene armastust valgete plaatide, musta vuugivahe, betoonist põranda ja kulunud mööbli vastu saab selles kohas igatahes leevendust. Røstis saad valida mitme erineva istumiskoha vahel- kas soovid istuda keset ruumi, hõivates sõbrannadega kõige parema laua, või eelistad istuda akna all ja end töösse uputada. Ajalehe lugemiseks on aga ideaalne just see, seina ääres paiknev vana koolimööblit meenutava tooli ja lauaga kohake.

 

 

On reede õhtu ja soovid sõpradega välja minna? Selliseks puhuks on ideaalne Taqueira – Taxos&Drinks, kus lisaks suurele valikule tacodele, mõnusalt vabale keskkonnale, leiad ka suure hulga põnevaid kokteile, mida kindlasti põnev proovida on. Meie proovisime seekord erinevaid quesadillasid ja jäime kõik väga rahule. Teenindus oli ääretult sõbralik, toidu saime suhteliselt ruttu kätte (kui seltskonnas on kaks beebit, siis on see üsna oluline) ja ruumi tundus küllaldaselt.

 

Kui sul aga aega maha istumiseks pole, aga midagi mõnusat süüa tahaks ikka, siis on Rotermanni Toidutänaval ka mõned ideaalsed “take-away” kohad (kus siiski soovi korral ka kohapeal süüa saab)- mahl haara kaasa Puréest ja Eestis aina enam populaarsust koguva bageli saad Ruby Food&Cafe’st. Purée on mõnus väike “keldrikohvik”, kuhu sisse astudes on tunne, et oleksid hoopiski vanaema keldris. Sellise tunde tekitavad seina külge kinnitatud puidust kastid ja natukene boheemlaslikult sassis olustik ühes magusa õunamahla lõhnaga. Ruby’s on aga lisaks bagelitele ka salatite valik, mis on ideaalne tervislik alternatiiv neile, kes pigem saiatooteid vältida tahavad.

 

Kui sulle aga sõber välismaalt külla tuleb, on hea aeg Saku Gastro külastamiseks, kus suur valik kohalikku õlut ja selle kõrvale sobivaid toite. Ruum on suur ja ilusa ilma korral on hoopis toredam väljas istuda. Kuna mina õlut ei joo, sain Saku Gastros hoopis nende ääretult populaarset humala limpsi mekkida. Kõrvale sõin ma eemaldatõukava nimega, kuid siiski maitsvat, prügikala ühes tartar kastmega.

 

Soovid erilise sõbraga koos aega veeta ja pigem pikemaks ajaks aja maha võtta? Siis ootab sind restoran Pull ühes stiilipuhta interjööri ja jalustrabava menüüga. Nende rebitud liha koos kartulitega on midagi, millest mu elukaaslane siiani räägib. Ja ta ei räägi toidust just eriti palju.

 

Natukene teistsuguseks õhtuks on aga sobilik TOA – Taste Of Asia, kus on tore kohapeal einestada ja endale mõnus koht leida, kuid kust soovi korral ka kaasa osta saab. Aasia köök on minu jaoks alati kindel minek ja TOA menüü on just toredalt katsetamist täis. Seekord ei lubanud beebi end roheliste taimedega hubasesse nurka sisse seada ja tellisime vokitud pardifilee hoopiski kaasa. Kaasa ostmisel oli teenindus sõbralik ja kiire, mis taaskord beebi emale jälle vaid plussiks on.

 

Kokkuvõtvalt- olen väga rõõmus, et Rotermannis just sedasorti toidutänav paikneb, sest nüüd kui õe ja beebidega linnas oleme, teame täpselt kus on mõnus lõunatada. Tahaks veel hirmsasti vastavatud R14 restorani külastada, aga kahjuks sellel päeval kui me sõbrannadega “vaba õhtu” tekitasime, on seal pulmad. Mis seal ikka, teine kord!

 

 

Kas oled mõnes Rotermanni Toidutänava kohas einestanud? Milline on sinu lemmik?

 

Sponsoreeritud postitus

 

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *