Ülemiste Moens ja sisustuspoed

Mina, uue Pärnu elanikuna, satun nüüd Tallinnasse hästi harva ja pean oma käigud väga väga hästi ette planeerima ja välja mõtlema. Et ikka kõik tehtud saaks! Tuleb tuttav ette?

 

 

See pealinnast eemal elamine on tõenäoliselt meie kodu valmimist venitanud ka. Sest siin, Pärnus, lihtsalt pole selliseid poode ja sedasorti valikut, mis võimaldaks kiirel viisil kodu vajalikuga täita. Jah, on netipoed, aga vahel ikka tahaks katsuda ja vaadata ja proovida ja sättida. Nii võtsingi õe, Anna Elisabethi, seekord kampa ja hakkasime mööda Ülemiste Keskust parimaid palasid jahtima. Tema vajas kevadgarderoobi täiendust ja mina, teadagi mida.

PS. Tasub kõrva taha panna, et Ülemiste Keskuses on hetkel käimas Moens (5.04-08.04), kus nii mõnedki tooted palju soodsamad, kui muidu oleks.

 

THE PIER

Pier on mulle alati meeldinud. See pood on natukene nagu rännak mööda maailma- midagi Indiast, midagi  Aafrikast, natukene laene Skandinaaviast ja lisaks rohkelt traditsioonilisi elemente.

 

 

Kui oma Viimsi koju ma sellest poest suurt midagi ei leidnud, siis praegusesse oleks küll üht-teist kaasa viia. Mulle meeldisid väga nende Papasani toolid ja Emmen sari, mis koosneb tugitoolidest, diivanitest ja järidest mis meenutavad natukene minu kodus olevat kollast kaunitari. Sametist ja nööpidega.

Lisaks mööblile, on pood täis erinevaid aksessuaare, millega oma konsoollauad, diivanilauad ja abilauad täita ja kodust tunnet lisada. Ja kui su kodus on esindatud selliseid toone, millega sobivaid küünlaid on pea võimatu leida, siis anna võimalus Pier’ile, sest neil on olemas küll küünlaid pea igas värvitoonis.

 

 

 

Sa oled kindlasti teadlik, et peeglid on sisekujunduses väga kasulikud asjad. Lisaks sellele, et need lasevad sul endale pilk peale heita ja kontrollida, et oled piisavalt esinduslik, et kodust välja minna, siis tegelikult on peeglid ka väikese kodu parimad sõbrad. Kinnita suur peegel diivani taha või mõnele muule vabale seinale ja annad hoobilt toale ruumi juurde. Õde ütles, et eriti kaval on peegleid kasutada selles seinas, mis aknale vastu jääb. Siis annab see toale ka lisa valguse. Kaval!

 

 

 

 

Need ümmargused nööbiga padjad on ka mu ühed suured suured lemmikud. Ma pole veel suutnud välja mõelda, kas kasutada neid I. toas või hoopis elutoas. Diivanil on küll padjad juba olemas ja teisi juurde ei mahu, aga tegelikult ootab elutuba veel ka vähemalt ühte tugitooli, või kahte. Ja sinna oleksid sellised padjad väga sobilikud. Neid oli samuti erinevates toonides.

 

Vaata ka The Pieri kodulehte. Nad teevad vahel päris häid pakkumisi!

 

ALAN DEKO

 

 

Alan Deko poest olen ennegi kirjutanud ja sealt viisin Viimsi koju üsna mitu asja. See on see pood, mida külastasin esimest korda hoopis Riias ja mõtlesin, et küll oleks tore, kui ka Eestis see sama pood oleks. Peamine põhjus olid valgustid. Alan Dekos on nii põnevad ja silmapaistvad valgustid, et kui sa muidu ennast sisekujundusalaselt väga tegijaks ei pea, siis aitab koju aksenti luua just mõni nende lampidest.

 

 

Kui ma ei otsiks oma koju klassikalisi lühtreid, siis kaaluksin seda, natukene gootilikku laelampi. See võiks elama panna ka kõige valgemad seinad. Kujutan seda hästi ette mõnes elutoas, mis kuulub perele, kes armastab hästi palju raamatuid lugeda ja ei pelga seda maast laeni raamaturiiulitega välja näitamast. Või siis oleks koht sellel mõnes kodus, kus seinad on täidetud erinevate maalidega.

 

 

 

Ja otseloomulikult ei saanud ma ka Alan Deko poes üle ega ümber sametist tugitoolidest ja diivanitest. Meie praegune kodu on lihtsalt täpselt seda nägu, et see tuleks algusest lõpuni just sellistega täita. Ja tegelikult on sedasorti diivanid, järid, tugitoolid ka kindel ost. Need on ajatud ja klassikalised. Sobivad pea igasse interjööri ja on kui kirss tordil su imelises elutoas. Või hoopis magamistoas, akna all, su lemmikut pleedi kandmas.

 

 

ALAN DEKO KAUPLUSES ON MOENSI AJAL KÕIK TOOTED -15%,

LAMBID JA VAIBAD -20%

 

H&M HOME

 

 

H&M Home on see pood, kuhu ma endiselt pea igal võimalikul hetkel sisse astuda tahan. Mulle meeldib, et see pood aitab suht väikese raha eest kodule ruttu uue ja värske hingamise anda. Olgu see siis uued diivanipadjad või küünal riiulil. Väikesed detailid on tihti see suurim muutus mida igatseme.

 

 

 

H&M Home’st viisin ma kaasa uued toolipadjad, sest kui ei ole veel ideaalset söögilauda leidnud, aitavad toolipadjad asja natukene parandada. Lisaks uue liniku- mul on samasugune beeźis toonis juba olemas, kuid nüüd lisandus lõbus sinepikollane. Muidu juhtus tihti nii, et nädalavahetuseks külla tulnud külalised said linikuga laua taga vaid esimesel õhtul süüa. Teisel laiutas see juba pesumasinas ja õhtusöögist osa võtta ei saanud. Nüüd on linikuid kaks ja peaks terve nädalavahetuse vastu pidama!

 

 

H&M Home’s käies tasub kindlasti ka lasteosakonda kiigata. Puuvillased vaibad, lõbusad padjad, nagid, pildiraamid ja muu selline aitavad kiirelt ka lapsetoas vajaliku “remondi” ära teha. Ja kes ei mäletaks neid õndsaid hetki oma lapsepõlvest, kus ema su tuppa midagi uut lisanud oli! Nüüd saad seda sama teha ka oma lapse toaga.

 

 

Nii mõnigi H&M Home vaip on kõige muu kõrval ka heaks mängulaaslaseks. Autorada vaibal on ju lõbus su lapsele, samas ei riku sinu hästi läbimõeldud toakujundust.

 

 

OSTES MOENSI AJAL H&M KAUPLUSEST VÄHEMALT 3 TOODET,

SAAD SOODUSTUST -20%

 

ZARA HOME

 

 

Kõigist eelnevatest, on tegelikult Zara Home vist kõige enam minu praeguse kodu nägu. Ja tõenäoliselt on see ka see koht, kuhu ma ruttan siis, kui oma lapse toa värvid ja plaani paika oleme saanud. Hetkel ei taha see kuidagi edeneda- ta ju magab meie toas ja mängib elutoas ja seega peaks see nn. “tema tuba” täitma kõige muu kõrval ka külalistetoa rolli. Aga kuidas see kõik kokku panna.. ei ole kuidagi veel minuni jõudnud.

 

 

Zara Home lasteosakond on täis just selliseid detaile, mida ühe väikese tüdruku toas näha tahaks. Õrnad pleedid, lilleline voodipesu, korvmööbel ja pidźaama, mis näeb ka niisama rippudes piltilus välja.

 

 

Ja, et ideid saada, tasub alati vaadata Zara Home väljapanekuid. Need käivad moega kaasas ja on paika pandud sisekujundusgeeniuste poolt. Nii, neid järgi tehes, ei saa sa just väga mööda panna.

 

 

 

HEMTEX

 

 

Hemtex on see pood, mis kinkis mulle esimesed kodukujundamise armastuse alged. Elasin siis üürikorteris, kus suurt midagi muuta ei saanud. Kui aga oma kodu terendama hakkas, ei suutnud ma end tagasi hoida ja hakkasin sellesse asju sisse ostma pea pool aastat enne sisse kolimist. Käisin Hetmexis vist iga nädal ja lahkusin suurte kottidega. Ostsin KÕIK sealt- rätikud, voodipesu, kardinad.. kõik. Minu jaoks polnud paremat kohta olemas, kui Hemtex ja vahel tundsin piinlikkust, et seal nii tihti käin.

 

 

 

Hemtex käib alati moega kaasas ja nii võib praegugi sealt leida korvmööblit, pastelseid toone, kuldseid detaile ja hästi palju nn. “kihitekitajaid”. Täida oma diivan pleedide ja patjadega ja õnnis kodutunne on hetkega tagatud!

 

MOENSI AJAL ON HEMTEXIS VALIK KAUPA -50%

 

Postitus ilmub koostöös Ülemiste Keskusega

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *