Pilttapeet magamistuppa?

Miks ma eriti kirjutanud pole? Sest ma olin natukene lukus ja proovisin seda kõike uudsust hoomata. Saate ju aru küll- uus linn, uus kodu, uued tänavad, uus toidupood…kõik on liiga uus. Vaimusilmas kujutasin küll ette, paar nädalat enne kolimist, kuidas sisse kolides postitusi nagu oavarrest voolama hakkab. Reaalsus on hoopis muud ja “honeymoon” periood uue koduga on läbi saanud ja meil vaja tõsiselt teineteisele otsa vaadata ja üksteist reaalselt omaks võtta- oma parandamatute vigade, igaveste plusside ja ajutiste miinustega.

 

 

Otsustasin alustada kõige väiksemast ruumist- magamistoast. Viimsi kodus oli magamistuba niivõrd suur, et suutis mahutada ühe suure voodi, väga suure garderoobikapi, beebivoodi, kontorilaua ja ruumi jäi veel ülegi. Siin? Kergelt öeldes mahub sinna meie voodi ja me ise ümber keerama. Okei..väike nurk on ka akna all..okei-okei…prantsuse rõdu all.. aga see nurk on mul juba planeeritud ja ei jõua ära oodata, et teile näidata milline see välja nägema hakkab.

Aga seni tean, et magamistoas saab olema:

 • vana hea Belluse voodi mille me Viimsist kaasa tõime. Juba paigas.
 • Menu riiulid öökappe asendamas. Ka paigas ja need on ostetud ELKE mööbli salongist.
 • Valge vaip, mille plaanisin osta Decorast, aga kuna ostsin sealt ka elutuppa vaiba ja nägin, et iga vaiba eest on kullertasu eraldi vaja maksta, siis jätsin ostmata ja vaatan veel. Aga ideeliselt peaks see olema pika karvaga ja valge.
 • Üks hästi lahe asi akna alla, aga sellest peagi.
 • Antiikne nagi, kuhu oma imeilusat hommikumantlit (mida mul muidugi veel pole) riputada.
 • Koshi stiilis lamp lakke. Kuigi mulle on hakanud meeldima ka SEE lamp siin. R. ütleb, et see on suur tolmukoguja, aga ma pole veel kindel, kas ma teda kuulan.
 • Valged seinad. Hetkel on need beeźid.
 • kaks kappi, mis saavad olla üsna omamoodi- 2,8m kõrged ja vaid 50-60cm laiad ja mitte väga sügavad. Mission impossible? Jah. Olen kirjutanud väga mitmele Pärnu ettevõttele, et hinnapakkumist saada, aga siinsed mööblifirmad on vist nii jõukad ja lisatellimusi ei taha. Lihtsalt öeldes, on vastuseid 0! Sama vannitoa mööbli puhul.
 • Uusi kardinaid. Võiksid olla rasked, aga värvi ma ei tea. Hallid? Sest natukene võiks valgust kinni püüda. Taaskord, kui keegi mõnda Pärnu kardinainimest teab, siis soovitage mullegi.
 • Voodipäitsesse pilttapeet.

Pilttapeet? Jep. Ükskord käisin Scandinavia tapeedisalongis külas, et hoopis I. tuppa tapeeti valida. Läksin sinna kindla sooviga SEE tapeet koju tuua, aga kohapeal avanes mulle nii suur valik, et lõpptulemusena jäi I. tuba üldse algse tapeedita ja meie pähe istutati idee pilttapeedist. Päris alguses, kui meile sellest räägiti, kerkisid mu silme ette meenutused meie kunagisest lapsepõlve kodust ja sealsest elutoast. Meil oli nimelt ühes seinas maast laeni, äärest ääreni, pilttapeet, mille peal oli rand, liiv ja palmid. Tean, et sugulastel oli päikeseloojang. Ei teagi, kumb see hullem variant on.Aga ei- selliseid tapeet Photowallist ei leia. Või samas..

Kunagi nägin kuskil pilti magamistoast, kus seinas oli ombre stiilis roheline tapeet. Ja kui ma Photowallis natukene sarnase vesivärvidega tehtu leidsin, oligi kindel, et I. jääb seekord täiesti seinakatteta ja kaunistatud saab hoopis meie magamistuba. Minu suureks-suureks imestuseks ei vaielnud teine pool ka vastu ja pigem “plaksutas” mu mõtte peale käsi. Küll aga olime/oleme me kahe värvi vahel. Instagrami storys valisite ülekaalukalt küll ühe nendest, aga mis teie, siinsed lugejad arvate. Kumb meile rohkem sobiks? Või ehk leiate mõne muu ägeda.

ülemine / alumine

 

Natukene meeldisid tegelikult ka need:

ülemine / alumine

 

Kuna mul igasugune kogemus sellistega puudub, siis esimese hooga hakkasin tellima varuga, sest..noh, tavalist tapeeti ju tellitakse varuga. Pilttapeedi puhul, nagu selgus, varuga tellida vaja pole. Pigem pead oma mõõtmistega hästi täpne olema.

Tavalist tapeeti oleme me ühe korra pannud. Saime nagu hakkama, aga nagu ei saanud ka. Scandinavia Tapeedisalongis öelda aga, et hakkajamad tulevad paigaldamisega kindlasti ise toime ja tapeet on lihtsalt paigaldatav. Ma veel ei tea, kas riskida või mitte. Kas oskate head tapeetijat soovitada, kes oleks Pärnus? Nii..kodurahu huvides.

Sobiv liimipulber antakse tihti tapeediga küll kaasa, kuid salong ise soovitab õige valmissegu enda juurest kaasa osta. Siis on ka kindel, et liim õige konsistensiga on ja midagi sellepärast viltu ei lähe. Hõlpsam on töötada liimiga, mis veidi kuivem ning parema nakkuvusega, mõeldud veidi raskematele seinakatetele. Salongil on ka erinevate paigaldajate kontaktid, noh, kui ikka ise ei julge.

Küll aga üheks miinuseks on vist see, et tellid ju ainult netis oleva pildi järgi, ilma päris tapeeti nägemata. Tapeedisalong aga ütleb, et alati saab nendega konsulteerida, kui mingigi kahtlus on ja väga kartma ei pea.

 

Ma ei jõua ära oodata, et teile lõpptulemust näidata!! Aga enne aidake välja valida, milline tellida? Ma ise kaldun selle sinise vesivärvitapeedi poole..

 

Postitus ilmus koostöös Scandinavia Tapeedisalongiga

 

 

Share:

15 Comments

 1. anzelika
  28/01/2018 / 11:29

  Minule meeldib väga selline pilttapeet. content://media/external/file/24858
  Olin ise tükk aega obsessed sellest..mõtlesin kuidas endale sellist saada..ja ei mõelnudki välja:( tundub, et see on käsitsi vist maalitud…

 2. Miramii
  Author
  28/01/2018 / 12:09

  Kahjuks ei näe seda :( Leiad ehk netist selle pildi?

 3. M.
  28/01/2018 / 14:51

  Ossa need kaks alumist…in love! Eriti halli ja kollasega! Oli mul vaja seda postitust avada :D

  • Miramii
   Author
   28/01/2018 / 21:18

   :D see on väga põnev ja. Toimub kui hästi-hästi suur maal! Mul on suur kihk nüüd midagi ka I. tuppa panna ja see sinu välja toodu sobiks sinna ideaalselt.

 4. 28/01/2018 / 14:59

  Täitsa off-topic, aga ma hääldasin mõttes postituse pealkirja ja algust soomepäraselt ja mõtlesin juba huviga, et mis see pilttapeet on :D kuniks jõudsin postituses veidi kaugemale ja sain aru, et sa räägid TAPEEDIST :D

  • Miramii
   Author
   28/01/2018 / 16:04

   Kontrollisin kähku kirjapilti :D Tean, et teen palju vigu, aga õnneks oli õigesti kirjutatud :D

 5. Kati
  28/01/2018 / 21:19

  Okei, seda poodi ma ei teadnud. Kuna endal ka tapeedi valimine käsil, siis mis sa arvad, kas e-poe valik kattub poe omaga? Saan netis hakkama või peaksin kohale minema?

  • Miramii
   Author
   28/01/2018 / 22:05

   Kohapeal vist suurem valik. Neil ka hästi palju katalooge ja raamatuid ja sealsed töötajad oskavad märksõnade peale sulle hulgaliselt ideid välja käia :)

 6. Mia
  28/01/2018 / 21:45

  Mulle meeldib see kõige alumine tapeet:)

  Olen märganud Rüütli tänaval uut kardinasalongi.

  • Miramii
   Author
   28/01/2018 / 22:05

   See on tore teadmine! Aitäh :)

 7. T
  29/01/2018 / 18:33

  Nii nõus nende hinnapakkumiste mittesaamise koha pealt. Mul on ka tunne, et pean firmadele peale käima: “Palun-PALUN võtke mu raha!” Aga no enamasti ei võta ja siis lõpuks õpingi ise tegema.

  • Miramii
   Author
   30/01/2018 / 00:41

   Täitsa naljakas kohe. Nüüd leidsin kaks ettevõtet kes kuuldavasti ka ehk vastavad :D Loodan, et näkkab ja saan oma raha ära anda :P

 8. S.
  10/02/2018 / 01:18

  Meil on kodus valge VITA laelamp ja ma kartsin ka alguses, et hakkab tolmu koguma. Praeguseks on lamp laes olnud aasta aega ja näeb ikka välja nagu uus. Ma pole muidugi seda raputamas käinud, et kuidas tolmu sealt tuleb (meil hästi kõrged laed ka). Meil kodus natuke sarnane stiil, klassikaline vs modernne (maja ise on samamoodi vana, kõrgete lagede ja klassikaliste elementidega). Sina ja su oskused on muidugi next level, niiet ootan põnevusega uusi postitusi :)

  • Miramii
   Author
   12/02/2018 / 01:35

   Juba tasakesi proovisin elukaaslasele öelda- ühel kommenteerijal on see lamp ja ei aja tolmu! Ta jäi kahtlaselt vaikseks. Seega, ehk mul ikka on võimalus :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *