Miramii disain JUNG lülititel

Tänu oma blogile, olen saanud hämmastavaid koostööpakkumisi. Viimane neist ettevõttele JUNG, kes palus minul, Anne & Stiilil ja Britt Samosonil disainida päris omad lülitite kollektsioonid selleks spetsiaalselt loodud ja kõigile veebis tasuta kättesaadava JUNG Graphic Tool programmiga. Päris alguses oli mul idee vanaaegsetest tapeedimustritest, kuid kuna ma ise graafilist disaini sellisel tasemel ei valda ja pilte selle tarbeks osta ka ei tahtnud, pidin midagi muud välja mõtlema. Mu järgmine mõte sisaldas vesivärve ja rohkelt vett, aga…vesivärve mul polnud ja nende aseaineks ostetud viltpliiatsid ei teinud tööd päris nii nagu mina tahtsin. Ja nii sündis hoopis teistsugune, pilkupüüdev, hüpnotiseeriv, neljast tavalülitist ja ühes nutilülitist koosnev kollektsioon.

Saage tuttavaks- JUNG, Miramii

 

 

Oma disainis lähtusin tegelikult suures osas iseendast. Armastan hirmsasti valgeid seinu, mis ilusasti kõigel muul särada lubavad, ja nii pidid lülitid oma positsiooni uhkelt täita saama. Suhtusin igasse lülitisse kui kunstiteosesse eraldi ja soovisin, et need valgel seinal kui pisikeste eraldiseisvate “maalidena” mõjuksid. Tegelikult on need fotod, millel on kujutatud veega segunevat toiduvärvi.

 

 

Olen tulemusega väga rahul, sest need lülitid sobivad meie praegusesse koju ideaalselt. Meie kodu on võtmad tasapisi hoopis teist värvi ja need lülitid annavad natukene edasi seda sama, muutumise lugu. Kuidas ühest saab hetkega teine, kuid “pausile” vajutamist väärt on iga hetk. Räägin emaks kasvamisest, vist..

 

 

Lasin lülitid panna meie magamistuppa kahte kohta ja ühe pisipreili valdusesse. Kui ta suuremaks saab ja ehk ka see, kodu nr.1 (jah, otsustasin, et ma ikkagi ei raatsi müüa ja elame vähemalt mõnda aega kahe kodu elu) veel alles on, on tal kindlasti tore mõelda, et sellise lüliti just tema emme disaininud on. Mäletan oma lapsepõlvest küll, et need ema tehtud asjad just eriti uhked tundusid. Kord võttis ema klaasi ja värvid ja tegi klaasile toreda pildi inglitest ja ehitud kuusepuust. Minu meelest oli see kõige ilusam asi mis meie kodu jõuludel kaunistas ja olin kindel, et ükski kiriku vitraaź ei jõua sellele ligilähedalegi.

 

 

Minu ja teiste disainitud lüliteid saab näha ka Espaki Tallinna ehituspoes näha kuni 31. jaanuarini ja tegelikult saad sa koju ka enda disainitud lülitid osta. Selleks polegi vaja muud kui seda sama Jung Graphic Tooli, ivake ideid ja natukene aega. Disainimine on iseenesest väga lihtne- programmis saad sobivad lülitid välja valida, pildi üles laadida, need omavahel kokku panna ja hiljem raami juurde valida.

 

 

Minu meelest teevad kodud kodudeks just need isiklikud detailid- need mis räägivad oma loo või näitavad oma elanike kohta üht-teist. Miks mitte oma kodu lülititesse killuke iseennast peita. Eriti kuna lüliti ei pea olema enam see sama “vana” lihtsalt valge, kiiruga ehituspoest viimasel hetkel kaasa haaratud isend.

 

 

 

Minu lülitid on LS Range, valge taustaga ja “color printing” valmistusviisiga. 

Kas sina näeksid oma kodus disainitud lüliteid või eelistad tavalisi klassikaliselt valgeid? 

Vaata ka millised lülitid disainisid Anne&Stiil ja Britt Samoson!

 

 

 

Share:

3 Comments

 1. Sirle
  14/12/2017 / 15:26

  Oh, super äge! Oskad sa öelda mis ühe lüliti hinnaks tuleb? Kas saab teha ka matchivad pistikuid?

  • Miramii
   Author
   15/12/2017 / 15:16

   Piltide ja fotode värviline print – 22,00 eurot lüliti kohta
   Sümbolite või tekstide lasergraveerimine – 8,00 eurot lüliti kohta

   Lülitite maksumus sõltub klahvi ja raami mudelist ja materjalist. Teie poolt kasutatud komplekti (klahv + raam) maksumuseks on ca 10 eurot. Koos värvilise pildiga tuleb ühe sellise lüliti maksumuseks siis ca 32 eurot.

   Erinevate klahvide ja raamide mudelitega ja nende maksumustega saab tutvuda Espaki Tallinna esinduses, kust saab ka infot kujundusprogrammi kasutamise ning meelepäraste lülitite tellimise kohta J Huvi korral võib kirjutada ka info@jung.ee.

 2. Mia
  14/12/2017 / 22:50

  Väga lahedad. Ei olnud sellisest disainimisest kuulnudki:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *