Mänguasjad elutoas

Juba enne I’d, räägiti meile- “Ootan huviga, milline teie kodu siis on, kui laps majas” või, et “Mis, ei taha palju mänguasju? Nii pea kui laps on, on kodu mänguasju täis”

Võibolla nii ongi. Me ju veel ei tea. Beebi on alles 4,5 kuud noor ja asjade hulk mida ta vajab on minimaalne. Kuigi sellegipoolest, olen näinud sama vanade laste tubasid mis värvilisi ja kirevaid asju äärest ääreni täis ja kus kindlasti lõbu laialt.  Aga vähemalt praegu saan öelda, et I’l on mänguasju pigem vähe ja need on sellised..teistsugused. Tema lemmik on puupulk, mille küljes kellukesed. Ja siis nn. “o-pall”, milleta me kuskile minna ei saa. Ühe pehme jänesega jääb ta magama ja muud asjad võiksid tema meelest olemata olla. Aga last on vaja arendada ja nii on vaja siiski asju, mis tema käelist arengut soodustaksid.

Tekk- Little Dutch , Klotsid – Little Dutch

Nii olimegi “pikka” aega mõelnud, et I’l võiksid olla mingid klotsid, mida ümber lükata saaks, kuid millel võiks olla ka teisi funktsioone. Little Dutch mänguasjade hulgast leidsime toreda klotsikomplekti, mis talle ideaalselt sobib. Klotsid on nii suured, et neid on lihtne vaadata ja nendest ehitatud torne ümber lükata. Samas on I veel selles vanuses, kus mustrid on parimad asjad tema elus ja nii oli mu rõõm suur, kui nägin, et klotside ühel küljel on kirevad mustrid, mida tema pisikesed silmad kinni püüda saavad. Lisaks meeldib talle vaadata, kuidas ma kujundeid aukudest sisse surun ja siis klotsi kõlistan.

Meile aga meeldib see, et need on puidust valmistatud ja väga kauni välimusega. Nii saime me natukene üle astuda iseendi poolt ülesseatud reeglist, et elutuppa mänguasju ei kogune.

 

Tekk- Little Dutch , Klotsid – Little Dutch

Et aga elutoas mängida, on vaja midagi, mille peal seda teha. Pikka aega täitis seda funktsiooni Fabelab mängutekk, kuid pikapeale muutus tüütuks tekki muudkui kahe korruse vahet tassida ja teadsime, et elutuppa on vaja päris oma mängutekki. Aga millist valida? Tavapärastes beebiasjade poes on vaid hästi värvilised ja tulede-viledega, mis meile eriti ei meeldinud ja mis minu teadmiste kohaselt pole nii pisikesele lapsele ka vajalikud. Nii leidsime Little Dutch kaubavalikust ühe, mis meie elutuppa ideaalselt passib. Ühtlasi on see mõnusalt pehme, kergesti puhastatav (juba tean..) ja mõnusalt suur.

 

Tekk- Little Dutch

Teki peal on mõnus lamada, kui I’kene aknast välja vaatab. Ja seda teeb ta palju. Lisaks saab sellele asetada ta lemmiku Pilvekodu mängukaare ja nii on mõnus-pehme sellega mängida. Ja mis seal salata- selle teki muster sobib meie koju paremini kui need värvilised.

 

Tekk- Little Dutch

Little Dutch kaubavalikus on tegelikult veel suur hulk imeilusaid voodipesusid, rohkelt puidust mänguasju, mõnusaid vannirätikuid ja palju muud. Nendel on oma e-pood, kuid kui soovid oma silmaga asjadega tutvuda, siis tean, et Nona poodides on nad samuti esindatud.

Kui hoolikalt teie lapse mänguasju valite? Kas mõtlete nende ostmisel, miks millekski hea on?

 

Postitus on valminud koostöös LittleDutch.ee e-poega

 

Share:

6 Comments

 1. 11/07/2017 / 11:35

  Ah see on alguse asi, hiljem, kui laps ISE neid tassib kuhu jumal juhatab, siis on kergem lihtsalt käega lüüa. Mul on näiteks elutoas liumägi :D Mitte just kõige ägedam “sisekujundusasi” aga noh, laps ju ka enamuse ajast meiega elutoas, seega tema toas jääks see kasutamata :D

  • Miramii
   Author
   11/07/2017 / 12:33

   Mhmh, tean jaa, et see praegune rõõm. Praegu mõtlen, et äkki kui panna hiljem telk elutuppa ja nii palju mänguasju on OK kui sinna sisse mahub, kas toimiks? Vaevalt ?

 2. E
  12/07/2017 / 19:54

  Meie peres ongi vaid kaks tuba ehk ühes me lapsega magame. Ja teine siis elutuba. Ning kuna niikuinii laps ei taha alguses üksi teises toas olla, siis ongi meil mänguasjad elutoas.
  Kuna ta nüüd hakkab saama 6 aastaseks oleme hakanud mänguasju magamistuppa üle viima.

 3. L.
  13/07/2017 / 14:09

  Kust see vahva telekaalus pärit on? :)

  • Miramii
   Author
   13/07/2017 / 14:13

   Täitsa lihtsast kohast- Askost :) Maksis äkki umbes 400.-, seega täitsa odav ka.

 4. H
  24/07/2017 / 12:17

  Minu meelest on võimalik seda tasakaalu ka ise hoida. Lihtsalt peab rohkem viitsimist olema.
  Mina ostsin HMist halli vildist koti, mis sobs elutoa interjööriga kokku ja nii on väike osa mänguasjadest kogu aeg elutoas olemas. Kui laps ei mängi, siis paneme need koos kotti tagasi. Ka meil on päevi kus need asked on rohkem laiali kui peaks, aga siis on mul täielik laiskus condites peal. :D
  No ja toast mänguasju ma elutuppa ka ei luba. Kui isegi tulevad, siis rändavad ruttu lastetuppa tagasi või vildist kotti, kus on bende koht. :P Mul veel on seda viitsimist. Kui kauaks, eks näis. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *