Kuidas me endale terracota (loe: roosa) seina saime!

Minuga on selline lugu, et kui saan mõne suure seina omanikuks, siis tunnen vastupandamatut vajadust seda värvida. Viimsis tegime ühe üle-elu-suuruse seina halliks ja siin, Pärnus, ootas üks 3 meetrit kõrge ja umbes 5 meetrit lai isend hirmuga, et mis temast saada võiks. Kuna ma selles kodus kiirustamist ei harrasta, siis esialgu jäi ta mitmeks kuuks enda kreemika kihi alla. Kuni…

 

Kuni ma värvidega Toadisaineri programmis mängima hakkasin. Toadisainer on Bauhofi programm, mis on sobilik just nendele, kes oma koju värvi lisada tahavad, aga kardavad natukene eksida. Pole midagi hullemat, kui seinad mingi tooniga katta ja siis mõne aja pärast seda kahetseda. Kui tegemist on veel erksate värvidega, nagu näiteks minul, nõuab parandustöö tohutul hulgal lisaaega ja raha. “Tark ei torma”.

 

 

Ma teadsin, et kuna meie köök on ka selles kodus akendeta ja asub täpselt korteri keskel, siis peab see kuidagi muud moodi, valgusest sõltumatult, elavaks saama. Teadsin ka, et värv peaks olema valgust edasi kandev ja heal juhul, nendel harukordsetel päikselistel päevadel, valgusega mängida oskama. Ja siis ma leidsingi tooni “terracota”. Natukene punakas, natukene roosa, väga värviline, väga elav ja ääretult julge.

 

 

AGA, teadsin ka, et soovin kindlasti esikule uue hingamise anda ja kindlasti mitte valgel kujul. Siin tuligi appi Toadisaineri programm. Programmis saad valida erinevate tubade, stiilide ja erinevate seinakattematerjalide vahel. Kuna minu köök on ühtlasi ka söögituba ja üsna korteri keskne ruum, siis selle toa planeerimisel valisin ma hoopiski elutoa variandi. Seal olid värvid näha umbes nii, nagu minul kodus- üks suur-suur sein, nagu minul köögis ja teine natukene väiksem- koridori oma.

Programmis ma enda varem välja valitud köögi värvile identset vasetet küll ei leidnud, kuid valisin sinna värvi, mis meenutas seda varjundit, kuidas sama sein pimedas välja näeb. Ja hakkasin paarilist otsima. Katsetasin halli, aga seekord kuidagi ei taha. Helesinist, ehk “duck egg blue” tooni ei soovinud seal näha R. ja siis ühel hetkel leidsingi selle õige. Helerohelise, natukene nagu oliivikarva. Tasane, helge ja uhke, terava seina kõrvale ilusasti sobiv.

Toadisaineris nägi tulemus välja selline:

Lisaks sellele, et sa programmis värvide ja plaatide ja tapeetide sobivust testida saad, saad sa tapeetide ja plaatide kogused ka välja arvutada. Selleks pead programmi oma pinna mõõdud sisestama ja kalkulaator arvutab vajaliku koguse välja. Seda ei saa teha aga värvidega, sest nende kulu oleneb hästi mitmest faktorist ja on parim kui sa abivalmi töötajaga selles osas nõu pead.

Ja nüüd, peale sobivuse “reaalset nägemist”, oli hulka julgem poodi tõtata, vajalikud värvid kaasa haarata ja need seinad üle võõbata.

 

 

 

Kuidas sina koju värve valid? Kas arutad läbi mõne sisekujundajaga? Võtad śnitti sisustusajakirjadest? Või kasutad mõnda muud nippi?

 

Postitus ilmub koostöös Bauhofiga

 

 

 

Share:

4 Comments

 1. 29/03/2018 / 13:01

  Meie remondijärgse “kontoritoa” kaks seina said erksa, kuid tuhmi sinise värvi alla. Esialgu oli kindel plaan kasutada halli, aga aina enam jäi mulle Pinterestis sinine värv silma. Kuigi ühtegi päris õige sinise seinaga inspiratsioonipilte ei leidnud, jäi mõte kummitama ikka. Oleme J.-ga mõlemad väga külmade toonide (ja just sinise usku) ja lõpuks sai viimane valik hoopis poes värvikaarte vaadates tehtud. Algsest sinisest mõttest sai päris kaugele kaldutud, sest oma tuhmis olekus on see esimesest variandist oluliselt erksam. Endale tundub, et panime täiega täppi, sest oleme selle värviga praegu väga rahul. Õhtul annab see toale mõnusat sumedust ja päikselise ilmaga ei muuda see ka ruumi liialt tumedaks. Mõjub ka väheke mängulisemalt. Ülejäänud kodu on väga mahedates ja neutraalsetes toonides, niiet selline sinine suts mõjub siin väga värskelt.

  • Miramii
   Author
   29/03/2018 / 13:06

   Kas sa mõnes blogipostituses näitad ka? Vlogidest mäletan, et võtsite ette suure töö, aga ma vist tulemust ei näinud. Aga sinine on jaa igas varjundis nii-nii ilus. Leian, et sinisega on hästi lihtne igasugust mööblit ja aksessuaare kombineerida. Teises kodus, I. toas oli ka üks sein sinise-rohelise vahel ja see oli mu lemmik tuba üldse!

  • Miramii
   Author
   06/04/2018 / 00:38

   Väga ilus!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *