Kuidas käib lapse toa planeerimine

..meie peres. Kui ma aus olen, siis selle toa puhul oli mul ideid rohkem, kui oleks mõistlik ja sealt õigete asjade välja noppimine oli tükk tööd. Õnneks on aga meie peres üsna ratsionaalne R. kes seda kõike ohjeldada aitas. Samas, vaadates mis värvi me välja valisime, tundub mulle, et ka tema on selle toa planeerimisega hoopis teises mullis ja nii see täitsa isemoodi saabki. Aga millest me alustasime?

 

 

VAJADUSTE KAARDISTAMISEST, ehk mõtlesime välja, milleks see tuba hea olema peaks. Siia tuleb I. voodi, lugemisnurk ja piisavalt ala mängimiseks. Samas peab selles toas olema koht noore preili garderoobi tarbeks ja koht kus istuda kui peaks olema vajadus teda selles toas sööta. Ja siis peaks siia ja ära mahtuma üks vana koolipink mille taga hiljem vahva joonistada on. Või siis külla sattunud sõbrannadel ja sõpradel. Meil on palju lastega sõpru ja selle toa valmimisel ei ole neil enam ilmatumalt igav meil külas käia vaid saab kuskil vahvasti aega veeta. Mis sellest, et mänguasjad ühele väikelapsele eakohased, nalja saab ikka. Ühtlasi oleks hea kui me ka lahtikäivat diivanit kohe ära teisaldama ei peaks ja see veel mõnda aega külaliste majutamisel abiks olla saaks. Me ei pea vajalikuks siia panna mähkimisalust, sest see on vannitoas mis asub kohe ümber nurga. Tore oleks ka mõni riiul tuppa sättida, kuhu õnnisasjakesed ritta laduda ja mõned pildidki sättida. Päris palju ühe üsna pisikese toa kohta, kas pole? Peamine on aga, et tuba peab olema turvaline, eakohane, mõnus koht arenemiseks ja arendamiseks ja koht kus end teostada.

VÄRVIGAMMAST, ehk kuidas ma värve armastama hakkasin. Jah, ülejäänud kodu on siiski veel meeldivalt neutraalne ja naturaalne, kuid see tuba saab olema õige lustakalt julge. Tean, et päris kaval on toa värvid paika panna vaibaga mis tuppa valitakse. Mina aga ägedat vaipa ei leidnud ja pidin muul viisil hakkama saama. Päris alguses mõtlesin, et jätan seinad valgeks ja katan ühe nendest värviliste täpikestega, mis ma e-bayst ühest Läti poest tellisin. See oleks olnud kerge viis kuidas toale värvi lisada, ilma valget maalritööd rikkumata. Siis aga, tellisin Seinast Seina e-poest kollase I tähe ja mind hakkas kummitama kahe värvi kooslus- kollase ja rohekas-sinise. Caparol ei lasknud kaua oodata ja nii on juba tegelikult värvgi meil olemas. Värvikaardilt leiate selle tooni 3D värvide alt ja see on toon nimega Verona 135. Nii ongi I. toas kõik seinad valged, peale ühe mis on lõbusas toonis. Võibolla lisanduvad seinale ka värvilised kleepsud, aga võibolla ka mitte. Kuna aga toa põrand on sama tooni kui ülejäänud kodus, siis aitab heledust kaasa tuua liistuda vahetamine- asendame pruunid liistud valgetega. Mööbli osas eelistame hetkel tumedat puitu, kuid kui õigeid esemeid selles toonis ei leia siis võib see mõte muutuda. Vaip peaks olema pigem hele, aga samuti- õige pole veel teed meieni leidnud. No olgu, üks Hunteriori oma on ideaalne, aga ma veel ei tea kas ma raatsin.

MÖÖBLIST, mida siin tegelikult pole. Voodi on välja valitud, aga ei taha ära sõnuda ja hetkel sellest rohkem ei räägi. Siis võiks olla siin veel üks kummut, ühes sahtlitega ja hea oleks, kui kerge ajalooga uhkelt seisev isend. R. lubas ehitada mu soovi järgi ägeda stange, kuhu riputada preili kõige änksamad riided ja siis lugemisnurk, mis võiks asuda baldahiini all, padjamäe ja soojade pleedide peal. Raamaturiiul võiks olla seinal nii, et kõik raamatud nähtaval ja kergesti haaratavad oleksid ja baldahiini all ripuks tuledest ketike, mis hea fantaasia korral näiteks tähti asendada võiks. Noh, kui Peeter Paaniga Eikunagimaale lennata peaks tahtma. Lisaks on meil juba aastaid tagasi (vist) VHK’st ära antud vana koolipink, millest saab I’le omanäoline joonistuslaud. Küll alles aastate pärast, aga see ei tähenda, et see teda siin oodata ei tohiks.

VALGUSEST, mis on iga toa puhul ääretult tähtis. Ma ei ole üldse laelampide fänn ja nii saab ka see tuba pigem laualampe, põrandalampe ja seinalampe tunda, mis osavalt hubast valgust viskavad ja õdusat tunnet tekitavad.

DETAILIDEST, mis natukene asjade väljavalimisel kaasa aitavad. Nii on I. toa olulisteks detailideks Kukupesa (koodiga MIRAMII15 aprilli lõpuni kõik Kukupesa e-poe tellimused -15%) ägedad postrid (Millised? Näed mu instagrami storyst), Seinast Seina punane padi ja I täht, mõned lahedad mänguasjad Roku poest ja erinevad valguspallid, vanikud ja muud vahvad leiud, mis kindlasti tema toas koha leidma peavad.

 

Vot! Sellel nädalavahetusel on sisustusmess. Mina lähen!! Kas sina ka? Mida leida ja näha loodad?

 

 

 

Share:

2 Comments

 1. 19/04/2017 / 23:20

  Kui olin väike, siis minu tuba kavandati punase ja valgega – väga maitsekas ja ka julge tolle aja kohta. Aga ma olla olnud kogu lapsepõlve nö halb laps, kiusasin jne jne. Kui suuremana sain ise oma tuba kujundada ja nüüd juba oma majas 15 aastat, siis lisaks valgele on natuke beezi, halli… Ema luges hiljuti kuidas värvid lastele mõjuvad ja tunnistas, et tegi vist väga valesti kunagi. Sul on hea maitse ja palju teadmisi, aga uuri natuke enne kui väga julgeks lähed:)

  • Miramii
   Author
   19/04/2017 / 23:23

   Hehee. Minu ja mu õe tuba oli kärts oranž! Me oleme mõlemad üsna toredad enda meelest ☺️ aga punane pidavat närviliseks tegema küll. Sinine aga rahustama ja kollane hoidma meele rõõmsa. Pealegi vârvime me ära ühe seina mitte terve toa, äkki ma ei maininud seda postituses ? terve tuba oleks tōesti “too much”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *