Kolmetoalise ilu ja valu

Kolm tuba (ja üks laps) on tore. Kodu koristamine võtab vaid viivu ja sisustaminegi ei pane pangaröövile mõtlema. Pisikeses kodus saad vabalt kasutada kallemaid materjale (sest kulu nendele ei ole väga suur) ja õpid kiirelt tundma iga selle nurka ja omapära.

Aga..

Kolm tuba on keeruline nähtus, kui armastad külalisi võõrustada. Meil muidugi on “vedanud” ja üks I. vooditest on paigutatud kohe meie oma kõrvale ja nii ei pea ükski külaline teda ööseks oma toast välja saatma. Küll aga omab see aastane daam üksjagu igasuguseid asju, alustades mänguasjadest, lõpetades riietega, ja need vajavad ju ikkagi ühte õige õiglast lastetuba, mis neid mahutada suudaks.

Nii on see tuba meil seniajani olnud selline üsna kaootiline ja õiget mänguruumi sellest olnud pole. Mis pole üldse hull, sest tegelikult mahuvad kõik I. mänguasjad (miinus raamatud ja pehmed loomad) ühte pisikesse kasti ja mänguasja kotti. Viimane peidab siis endas neid, millega ta tegelikult ei mängi, aga millest loobuda ka ei taha. Mänguasjad millega ta mängib, on elutoas, ühes nurgas.

Aga ikkagi, ta kasvab ja vajadused suurenevad. Lisaks tahaks talle varsti mänguköögi osta ja seda elutuppa paigutada ei tahaks. Nii olemegi olukorras-

Kuidas teha kaks ühes tuba- lastetuba+külalistetuba

Kui me siia kolisime ja teadsin, et see tuba selline kahe funktsiooniga olema saab ja  mu peas tundus kõik nii lihtne. Lihtsalt välivoodid ja lapse voodi ja mis see ära ei ole. Tegelikkuses ei taha aga R. välivoodist midagi kuulda ja mul tuli välja mõelda uued variandid

 • Lahtikäiv diivan – kõige lihtsam ja odavam lahendus ja sama oli meil ka Viimsis.
 • Lahtikäivad tugitoolid – Tegelikult päris hea lahendus, aga need mis leidsin maksid 300.- ja rohkemgi tüki kohta ja kasutamiseks paariks korraks kuus, ei tundunud väga mõistlik. Lisaks peaksin siis tuppa ära mahutama lapsele sobiliku voodi ja kaks tugitooli.
 • Täispuhutavad madratsid – pole parim variant. Endale ei meeldi nendel magada ja ei tahaks ka külalisi nendega üllatada.
 • Voodiks lahti tehtavad tumbad – meil on tegelikult sellised olemas, aga rohkem juurde ei tahaks. Seni oleme sinna paigutanud külla tulnud perede nooremaid liikmeid.
 • Voodi, mida saab lahti tõmmata kahekohaliseks – pikal mõtlemisel parim variant! Lihtsalt kust leida selline, mis oleks nägus, sobiks ka lapsele ja ei teeks oma kohalolekuga toa väljanägemisele liiga.

Ja siis peale pikka kaalumist ja otsimist ja googeldamist esitasin tellimuse ühele IKEA vahendajale ja tellisin sellise kena halli “kastvoodi”, mille saab lihtsa liigutusega kahekohaliseks teha.

 

Nii, et juhhuu! Kaks suurt monstrum voodit müüsime kibekiirelt maha ja selle panime ühel ööl kokku. Nupud vahetan toredamate vastu, et see ikka lapse tuppa sobilik oleks ja peale otsin veel mõned padjad- et kui voodi parajasti külalisi ei rõõmusta, siis hoopiski “diivani” mõõdu välja annaks.

Kuhu teie oma kodudes külalisi paigutate? 

Share:

10 Comments

 1. Mari
  21/06/2018 / 21:04

  Pole otseselt selle postitusega seotud, ent olen tükk aega tahtnud öelda, et Sul on imetore blogi! Imetlen Su jaksu ja tahet hoida kodu(d) esteetilised, mõelda läbi detailid ja Su järjepidevust panna oma tegemised siia üles. Mulle tundub isegi, et Sa omad mingeid supervõimeid, mida lihtinimesele niisama ei jagata.

  Mina olen Sinu vastand. Mu kodu on pidevalt nö loominguliselt segamini, st et otseselt sokke ja tolmurulle maas ei vedele, aga ma ei viitsiks kunagi kohvilauale raamatuid sättida. Meil on seina ääres mu lõuendid ja jalgrattad ja keset tuba mehe kitarrivõimendi ja sellega seonduv. Seda enam mu silmad puhkavad, kui Su blogi loen/vaatan. Tegelen ise ka visuaalse loominguga ja mind mu enda elus ilu mingis mõttes väsitab. Me küll päris suvalist mööblit ja muid asju koju ei too, aga terviku mõttes valitseb ikka täielik segasummasuvila. Ja siit tuleb ka küsimus – kas oleksid nõus tegema postituse koristamise või korrashoiu teemal? Eriti huvitab, kuna ka meil on paariaastane laps. On Sul salanippe? Jne. Sest täiesti ausalt tekib iga kord koristamistuhin, kui Su blogi avan.

  Jaksu ja tublidust!

  • Miramii
   Author
   21/06/2018 / 21:38

   Sa võibolla ei usu mind, aga kas tead, et sinu kirjeldatud kodud on mu suured lemmikud! Minu moodi kodu võib ju igaüks teha- natuke vähem asju, “piltilus” interjöör ja läbimõeldud detailid. Aga sellist kodu, mis oma elanikest palju teaks ja räägiks, ei ole teps mitte lihtne ise teha. See kas tuleb või ei tule. Seina ääres olevad lõuendid ja kitarri võimendi annavadki teie kodule teie “maitse”. Kui ma külla tuleksin, teaksin kohe, millised inimesed siin elavad! Minu kodu (veel) minust nii palju ei räägi. Kui siis, ehk natukene suudab seda teha köök oma avatud riiulite ja rohkete puidust lõikelaudadega. See on selline natukene kaootilisem ruum :) Aga muu ootab veel neid “jutustavaid” detaile. Hirmsasti tahaks oma suure David Bowie postri kuskile susata.

   Aga koristamisest võin ükskord rääkida küll. Kuid see on imelihtne- meie asjad on ju kahe elamise vahel jaotatud ja nii on neid siia saanud üsna vähe :D

   Suur aitäh ilusate ja heade sõnade eest. See tähendab mulle väga palju.

 2. Mari
  21/06/2018 / 21:58

  Aga võta heaks!

  Kusjuures, Su enda kodu nö speaks volumes selle kohta, kes seal elab :D Kohe algusest peale on nii olnud. Väga isikupärane on ju! Kui oled pidanud elus sadu natüürmorte vorpima, on igasugused asjad vihjekesteks. Sellised väiksed detektiivid võrsuvad kunstikoolidest.

  • Miramii
   Author
   21/06/2018 / 23:46

   Okei :D Siis ise seda lihtsalt ei näe. Või õigemini- ei oska näha. :)

 3. 22/06/2018 / 11:49

  Ma juhuslikult magan sellel voodil, jah see sama IKEA voodi, ja ma pehmelt öeldes vihkan seda. Väga ebamugav magada kui oled vähemalt 170 pikk ja tahad pea käe peal magada. See on lihtsalt liiga piiritletud igast küljest. Ja iga kord ei taha lahti ka võtta, et “mugavalt ” magada.

  • Miramii
   Author
   22/06/2018 / 12:03

   Igapäevaseks magamiseks ei ostaks ma seda niisamuti ? aga külalistele, lahtivõetuna, sobib vast igati paremini kui täispuhutud madrats. Ma loodan ?

 4. Gerda
  28/06/2018 / 00:03

  Mis värvi/tüüpi voodi sa IKEAst valisid? Seal valida Malfors-solid kuni Moshult Solid ja minu silma jaoks on kõik samagused. Super segaduses. Tahaksime täpselt samasugust nagu sinul :)

  • Miramii
   Author
   29/06/2018 / 12:02

   Et vältida igasugust mööda rääkimist, sest ma tegelikult võtsin lihtsalt ühe, siis minu oma on see:
   https://www.ikea.com/lt/lt/catalog/products/S99211621/

   Tellisin läbi IKEA vedaja ja tuli vist ikkagi koos muude kuludega ka soodsam, kui Soomest ostes.

   • Maria
    16/07/2018 / 07:36

    Uurin millist vedajat kasutasid? :) Neid väga mitmeid ning ei teagi keda usaldada. Palju on olnud juttu juhtumistest, et oma kaupa kätte ei saagi. Aitäh info eest ette!

    • Miramii
     Author
     19/07/2018 / 11:47

     Ma ei mäleta enam :( Aga VIST kaubavedu.ee (info@kaubavedu.ee)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *