Ja ongi müügis

Vahel lähevad kõik asjad nii hirmuäratavalt ruttu. “Alles” (tegelikult vist pea suve esimeses pooles) sai R. pakkumise uueks tööks. Tegelikult see uus töö ei nõudnud seda, et me Pärnusse kolima peaksime, kuid tema ameti spetsiifikat silmas pidades pidasime seda mõistlikuks. Ja kuna I. nii pisike on, et ma temaga mõnusalt kodus olla saan, ei muutu ka kellegi teise elu sellest esmapilgul just eriti palju. Küll aga ei olnud meie esialgne plaan kodu maha müüa, vaid osta lihtsalt teine juurde. Aga..kui mõtekas see tegelikult on.

Nii ongi meie kodu müügis. Olen südame kõvaks teinud ja pannud sellele juba enda sees nime kui “investeerimisobjekt”, sest mis salata, oleme “objektiga” vaeva näinud ja selle hinda pisut tõsta suutnud, üle on vaadanud meie kodu ka kaks hindajat.

Sõitsime pühapäeval Pärnusse, et ühes maakleriga mõnda objekti vaadata ja me vist leidsime selle, mis mu südame kiirelt põksuma pani. Ei, see pole maja..kuigi Pärnus nagu võiks, eks. See on maailma-lahedaim-korter, kus on mõnus elada nii talvel kui ka suvel. Olin veendunud, et valituks saab üks teine, aga maakler teadis kohe, et see pole see. Ja seda teadis ka mu ema :D Aga sellel ma rohkem ei peatu, muidu sõnun veel midagi ära.

Miks elada Viimsis, just selles kodus?

 • Sest see on mõnus tupiktänav ja meie maja on selle tänava viimane. Nii ei ole siin liigset liiklust, müra ja ootamatuid külalisi.
 • Sest lause “ideaalne kodu on keset linna, mere ääres, metsa sees”, vastab meie kodus peaaegu tõele. Tallinna piirini on siit u. 3km, metsa näed aknast ja mereranda on mõnus jalutuskäik. Kodurannas valmib peagi ka uhiuus rannahoone, mis annab rannale veelgi lisaväärtust. Ja mõtle kui romantiline on omast kodust Viimsi Rannahoone mõnda restorani einestama jalutada. Pole mingit vaidlust, kes sõidab..
 • Kui sa ei taha, ei pea Viimsist välja minemagi. Meil on omad toidupoed, juuksurid, kosmeetikud, kohvikud, restoranid, spordiklubid, ujula, kino, mängutoad ja lapsed saavad õueriidedki selga.
 • Viimsis toimub koguaeg midagi. Just valmis uus Äritare, kus saab kontoreid rentida ja kuhu tuleb näiteks Lyoni restoran. Siis valmis pikk-pikk Põhjakonna trepp, mis tõi ühe küla alevikule lähemale, kuid mida mööda on niiama ka mõnus jalutada. Siis ehitatakse suurt spordihoonet. Peagi lisandub üks gümnaasium jne.jne.jne.
 • Kui sul on beebi, siis jalutamiskohti on maa ja ilm! Ja kõik on väga ilus. Teed on korras, parke jagub ja kuna Haabneeme on nii suur, siis ei hakka igav ka :) Ja kui hakkab, siis jalutad mõnda teise külasse.
 • Meil on hästi toredad naabrid. Ja hoovis on mega-palju lapsi. Tore traditsioon on kord aastas ühistu sünnipäeva pidada ja naabritega kokku saada, kuid paljud suhtlevad omavahel igapäevaselt.
 • Meil on mõnus kõttesüsteem. Olen elanud nii ahiküttega kodus, keskküttega kodus ja elektriküttega kodus. Siin on gaasikatel ja ma pole külma pidanud tunda alates esimesest päevast, mil siia kolisime (olen väga külmakartlik). Kui on jahe, keerad hops sooja juurde ja võid pleedid diivanitele niisama kaunistuseks jätta.
 • Meil on palju suureb kuur kui teistel. Teistel on vist umbes poole väiksem kui meil. Kuuri mahuvad terve pere rattad, kelgud, tööriistad või vanaema saadetud keediste-hoidiste varu.
 • See on äärmine boks. See tähendab, et naaber on vaid ühel pool. Äärmised ridaelamuboksid on tavaliselt kallimad, kuid meie sellepärast hinda ei lisanud. Kuigi tõesti, äärmine on mõnus. Murulapp on ka suurem.
 • Kardad ummikuid? Ära muretse, nii pea kui Viimsikaks saad, omistad ka teadmised, kuidas neid vältida ;)
 • Armastad sporti? Metsarajad, terviserajad, kergliiklusteed on sinu omad. Ja uus lumepark on ka meie tänava lõpus. Aeg lumelauasõit selgeks saada!

Kuulutuse leiad SIIT!

Share:

6 Comments

 1. Mari-Liis
  28/10/2017 / 21:19

  ilmselt te olete pangaga ka rääkinud, aga ka teistele hoiatuseks, et väga raske on osta pangalaenuga (eeldan, et ostate uue korteri kodulaenuga) kinnisvara teise linna, kus ees ootamas on uus töö. meie kolisime tallinnast tartusse, mehel jäi töökoht samaks, aga mina peaksin peale lapsehoolduspuhkust uue töö leidma ning pangad ei arvestanudki minuga. laenuvõimekus langes kolinal. ehkki iga pangatöötaja teab, et minu haridusega leiab alati tööd… aga pool aastat peab end enne uues linnas nö tööalaselt tõestama.

  • Miramii
   Author
   28/10/2017 / 23:40

   Väga kahju, et teiega nii on. Meil õnneks sellist probleemi pole.

 2. Mari-Liis
  29/10/2017 / 22:56

  Ei ole väga kahju, saime maja ostetud, sest piisas ka ainult mehe sissetulekust. Aga nii kallist elamist, nagu Tallinnasse oleksime saanud osta, Tartusse poleks saanud kindlasti ning seda just töö vahetamise vajaduse tõttu uues linnas.

  • Miramii
   Author
   30/10/2017 / 00:02

   Väiksem laen ongi parem, eksju. :P

 3. M.
  31/10/2017 / 12:18

  Kuhu kanti Pärnus kolite? Ja kas saite unistuste 4-toalise? Pärnus on nendest selline puudus, et…
  Ja muidugi – tere tulemast! :)

  • Miramii
   Author
   31/10/2017 / 22:35

   Aitäh! Kolime tõenäoliselt täiesti kesklinna, vist nii keskele kui üldse saab :D Ja nelja toalise saame jah, kuid tuleb tõdeda, et nendest tõesti suur suur puudus. Kas Pärnakatel üle ühe lapse polegi? :D Või kuidas elatakse..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *