Iittala meie kodus

Minu päris esimesed Iittala tooted olid tõenäoliselt veiniklaasid. Iittala veiniklaasid on täpselt nii ilusad, et sul on neid vaja ja täpselt sellise hinnaga, et võid süümepiinadeta neid endale ka lubada. Enam me veini Iittala klaasidest ei joo ja kohad on sisse võtnud Riedel ja Spiegelau, kuid kohtume nendega siiski erinevate sõprade juures. Järgmised tooted, mis panid suure aluse meie Iittala kollektsioonile (no..peaaegu kollektsioonile) olid R’i ema kingitud kaks Taika kruusi ja piimakann. Need olid paki avamise hetkel minu jaoks maailma ilusaimad asjad ja koju jõudes ostsin kohe kaks kruusi juurde. Et oleks peaaegu nagu komplekt ja, et riiulis rohkem silmarõõmu paiskaks.

 

 

Nüüd on meil kodus täpselt 35 Iittala eset ja neid jagub juba lisaks köögis paiknevale Taika seeriale ka elutuppa küünlaalustena, koridori, kus võtab võtme kimbu vastu Issey Miyake linikuke ja elutuppa, kus klaaskapis asub koogisöömise komplekt kruuside, taldrikute ja paari taldriku-vaagnaga. See on pärit  Teema sarjast ja on heaks kaaslaseks meie beebi igakuiseks minisünnaks. Kuigi ma siinkohal valetan. See sai valitud küll selle eesmärgiga, kuid kui aus olla, siis igakuist koogi söömist, erinevalt esialgsest üllast mõttest, me siiski ei tee. Aga mõte on see, mis loeb, eksju..

 

 

Olen rõõmus, et R’i ema tol korral just selle must-valge Taika valis. Seda on nii lihtne kõige muuga sobitada, olgu su kodu värviline või mitte. Taika kõrvale on lihtsalt väga lihtne kõiki muid nõusid sobituma panna ilma et nad üksteist kadedalt “sööma” hakkaksid. Meie taldrikud ja kausid on väga tagasihoidlikult valged ja seetõttu ei valmista laua katmine kahe-kolme erinevat brändi nõudega just erilisi raskuseid. Ja vahel, kui end eriti vallatuna tunnen, segan omavahel must-valge Taika, Teema seeria ja tavalised valged nõud. Lihtsalt lisadetailidega tuleb sellisel juhul natukene ettevaatlikum olla, sest minu sinine Teema mis oma tooni uhkelt esitleb toimib ise juba kui aksessuaar. Nüüd on Teema seerias ka hall, kuid olen vist ikkagi rõõmus, et tol hetkel oli valida tumeda või helesinise vahel. Muidu oleks äkki kõik jälle liiga must-valge-hall. Kuigi see hall on hästi-hästi ilus.

 

 

 

Selle Iittala küünlaaluse poetas mu kööki ükskord külas käies mu ema. Talle ei pidavat see kuskile sobima. Hiljem selgus, et mul on täpselt samas toonis üks klaasist Iittala aksessuaar veel.

 

 

Taika 10 aasta juubelikruusist sai ruttu mu lemmik. Kuna see oli kingitus ja seda on meil ainult üks, siis on see minu parim sõber raamatute sirvimisel ja I. uneaja valvamisel. Mul polegi kunagi oma lemmikut kruusi olnud, sest Taika must-valged on meil kuus, ja nad on kõik ühtemoodi lemmikud. Meil on küll paar reisilt toodud tuntud kohviku kruusi, aga nendest pole kuidagi seda südamesooja teekruusi saanud, kuigi need sellel eesmärgil ostetud saidki.

 

 

 

Mis sinu lemmik Iittala seeria on? Või köögi nõude brändid? Instagramis pilti jagades, selgus, et Iittala on paljude südamesse pugenud. Mulle meeldib enim nende juures see, et hind on mõistlik ja iga toode on siiski kui pisike investeering. Sest see, kes juba kord näpu Iittalale andnud on…ei suuda vanaduses Iittala esemeid oma kodus kokku lugeda. Fakt! :P

 

 

Share:

6 Comments

 1. Astra
  30/10/2017 / 22:20

  Oi, Iittala on mu lemmik Villeroy kõrval!
  Pisiku sain külge, kui mu elukaaslane Soomest tõi meile ühesugused mahlaklaasid, mis oli jalgadel. Täiesti tavalised ja lihtsad. Üleüldiselt on Iittalal ajatu disain, mis sobib kindlasti ka 50 aasta pärast minu lastelaste kööki.
  Igatahes hiljem aga oma elukaaslase õega tutvudes selgus, et tal on terve köögiriiul Iittala nõusid täis ja kui neid nägin, teadsin, et edaspidi peab ka minu kodus Iittala nõud olema, sest nad on nii ilusad ning nendega saab koju rohkem värvi tuua. Ja see oli 2009.aastal…
  Seni kõige lemmikum sari on Kastehelmi. Kuid seda kasutan rohkem n-ö pidupäevadel. Igapäevaselt on kasutuses Taika sarja tooted ning kasutuses on nii punased, sinised kui ka valged.
  Ise aga soovitan külastada aeg-ajalt ka Sõbralt Sõbrale kauplusi, kus on üldjuhul Skandinaavia riikidest pärit tooted müügil. Näiteks õnnestus mul endale soetada ühest Sõbralt Sõbrale kauplusest vaid 5€ eest Festivo sarja ligi 80€-ne küünlajalg. ;)

  • Miramii
   Author
   31/10/2017 / 22:38

   Oo, see oli küll hea leid.
   Kastehelmi on küll tõesti väga ilus. Kaalun ise ka nende soetamisele, kõigele muule lisaks. Õnneks ei tee eriti kirjuks ka :P

 2. Kai
  31/10/2017 / 14:27

  Väga mõnus kollektsioon. Endal on ka plaanis soetada Taika kruusid. Esialgu vähemalt kaks, mulle ja elukaaslasele. Mul on aga küsimus hoopis iittala kleepsude kohta, mis toodetel peal. Olen tähele pannud, et enamus ei võta neid pealt ära. Ise ostsin klaasid, aga kakkusin need pealt (ilmselt küll seetõttu, et ühel klaasil karbis ei olnudki kleepsukest peal ja siis tundus imelik teistele ka jätta). Need on ju tavalised firma kleepsud nagu kõikidel teistelgi nõudel, kuid teiste firmade nõudel võetakse need tavaliselt enne kasutamist ära. Miks Iittala nõudel need peale jäetakse?

  • Miramii
   Author
   31/10/2017 / 22:37

   :D Mul tegelikult enamasti ikka ka pole neid. Kui on siis on lihtsalt jäänud ja seal arvatavasti seetõttu, et pole kas üldse või on väga vähe kasutust saanud :P Kuigi vaatan pildilt, et üks küünlajalg on küll aasta vana ja kleeps peal :D Need tulevad pesus ise ära ka vist :D

 3. Liina
  01/11/2017 / 19:43

  Raske küsimus, oleneb esemetest.
  Vaasid on kõige ilusamad Alvar Aalto sarjas.
  UltimaThule oma kuninglikkuses pakub üksikute esemetena silmailu.
  Lemmik klaasid on Lempi-sarja omad (nagu nimigi ütleb :). Taika on uhke ja seda armastan samuti. Meil on punast ja valget-värvilist. Lemmikkruus on just see valge-värviline suur kruus, mille mulle eelmisel aastal üks väga kallis päkapikk tõi.
  Küünlajalgade puhul armastan Kastehelmit ja koogialuski on kõige ilusam Kastehelmil. Tegelikult ongi vist just Kastehelmi see kõige lemmikum ja seda leidub meil kodus üsna palju.
  Järgmisteks jõuludeks soovin, et päkapikk tooks Kaasa küünlajala. Seda soovisin salaja eelmiseks jõuluksiki, aga ma ei julge suuremeid soove kõva häälega öelda, need proovin ise teoks teha. Võimalik, et soov jääb aasta alguse soodustusi ootama :)
  Üks Iittala toode, millest viimasel ajal oli unistama hakanud, on Leimu lamp. Aga kuna hind on krõbe, siis see jääb vist veel pikemaks ajaks unistuseks. Pole veel suutnud otsustada ka, kas ta ikka annab meie kodus piisavat efekti ja sobib muu sisustusega.
  P.s. sul on väga ilusad pidid ja vahva blogi.

 4. Mia
  01/11/2017 / 20:56

  Ma sain Iittala pisiku külge oma töökaaslaselt. Ja kuna töötasin Rocca keskuses, ja Prismas olid Iittala tooted tihti ales, siis ostsin allahindluste ajal sealt ikka miskit. Praegu on kuskil 50 Iittala toodet. Villeroy on teine lemmik.

  Loodan suvel oma majja kolida kui ehitustöödega valmis saame ja siis saaks neid lauanõusid ilmselt rohkem kasutada.?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *