Fototapeet- oh kui ilus sa oled!

Kui Scandinavia tapeedisalong minuga hilistalvel ühendust võttis ja tapeete tutvustada tahtis, oli mu visioon üsna kindel. Lapse tuppa tuleb üks Boråstapeteriga kaetud sein. Lehtedega, roheline ja natukene muinasjutuline. Little did i know..

 

 

Pildilt küll näha pole, aga I. oma tuppa tapeeti ei saanud. Nimelt tutvustas Pille-Riin meile salongis Photowall lehte, mis on täis erinevate disainerite loomingut fototapeetide näol. Ja sealt võib leida k-õ-i-k-e! Ausalt öeldes võib niisama sinna lausa ära uppuda, aga kui kasutada mõnda lihtsat märksõna, nagu näiteks watercolor, forest või hoopis floral, siis aitab see tulemusi natukene vähendada ja leida midagi, mis sind võluda võiks. Neid uurides sai aga meile ruttu selgeks, et seekord I. tapeeti ei saagi ja ilusamaks saab hoopis meie magamistoa sein, mis algse idee kohaselt igavalt valge oleks saanud.

 

 

Minu märksõna oli ilmselgelt watercolor , olen sellises stiilis seinu varem kuskil näinud ja alati mõelnud, et kuidas need küll tehakse. Kas tõesti on sedasorti tapeedirulle või on hoopis kunstnikud selle seinale maalinud. Õnneks oli kõik hoopis lihtsam. Valisin lausa mitme vahel ja sellest kirjutasin SIIN

Seda, kas ka paigaldamine lihtne on, ma ise öelda ei oska. Selleks kasutasime me abi. Aga tütarlaps, kes selle fantastilise tööga toime tuli, ütles, et tegemist on tõesti väga kvaliteetse tapeediga ja selle paigaldamine on ääretult lihtne. Ma tema töö tegemist kõrvalt ei vaadanud, kuid mulle jäi mulje, et protsessi juures kõige keerulisem on vajalike aukude lõikamine- pistikud ja kohad lambijuhtmete jaoks. Ausalt öeldes need samad “takistused” meie algse mõtte- tapeet ikka ise paigaldada, maha matma panidki. Ja kõik olekski olnud ideaalne, kui me vaid poleks teinud ühte viga, mida Sina aga kenasti vältida saad.

 

 

Nimelt, kui oled välja valinud seina, kuhu sa tapeedi panna tahad, siis mõõda see ära kahest erinevast kohast. Muidu juhtub nii nagu meil- R. mõõtis vaid põrandalt, eeldades, et sein ikka igalt poolt ühesugune on, aga reaalsuses on sein lae juurest juba mitu mitu sentimeetrit laiem. VÕI siis, ära telli tapeeti nii ilmatuma täpselt, nagu meie seda tegime. Tapeetija eelistaks, et sul ikka mingi pisike varu on, aga meie seda ei teadnud.

 

 

Tapeedi enda tellimine on väga lihtne- Photowallis saad sisestada oma seina mõõdud ja õiges mõõdus sobiva tüki välja lõigata. Saad valida, kas soovid nurga tükki, või hoopis killukest äärest. See on väga mugav. Pakend mis sinuni jõuab, ei ole ilmatuma suur ja see saabub juba koos fototapeedi liimimiseks vajaliku seguga. Sa võid seda kasutada, aga samas müüd Scandinavia tapeedisalong ka päris valmis segatud tapeediliimi, mida ka meie kasutasime. Lisaks on pakendis kaasas ka väga täpne õpetus ja iga paan on numbriga tähistatud. Nii ei juhtu seda, et sa kogemata valesti tapeedi kokku paneksid.

 

 

Meie oleme tulemusega väga-väga-väga rahul ja olen suurel hulgal komplimente saanud nii läbi Instagrami kui ka suusõnaliselt. Aga samas oleme ise nüüd keerulises kohas- kui see üks sein nii ilmatumalt äge on, siis ei saa ju teised kuidagi alla jääda! Aga seda taset on ikka väga raske ületada..

Nüüd on vaja veel lampe ja mõnda detaili veel ja magamistuba on valmis!

Scandinavia tapeedisalongi Facebooki lehe leiad SIIT

Scandinavia tapeedisalongi Instagrami lehe leiad SIIT

 

Postituses kasutatud tapeet on saadud kingituseks Scandinavia Tapeedisalongilt

Share:

7 Comments

 1. Helena
  22/03/2018 / 16:38

  Nii ilus ja äge ja sobib kõige muuga ideaalselt!

  • Miramii
   Author
   22/03/2018 / 22:03

   Aitäh, Helena!

 2. Mari-Liis
  22/03/2018 / 22:00

  Kas võib küsida, kui kõrge on teie lagi uues kodus?

  • Miramii
   Author
   22/03/2018 / 22:02

   Kui ma ei eksi, siis 3 meetrit.

   • Mari-Liis
    22/03/2018 / 23:04

    unistus

 3. Neiu
  14/06/2018 / 22:27

  Hei, kust need vahvad öökapid pärit on?:)

  • Miramii
   Author
   17/06/2018 / 15:44

   Elke Mööblist :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *