Esimesed detailid lastetuppa!

Kui ma aus olen, siis mul veel päris kindlat plaani lastetoaga polegi. Mul on selle aja jooksul käinud läbi mustmiljon erinevat ideed, aga olen võtnud asja pigem rahulikult ja mõelnud teha nii, nagu aeg mulle ise ette näitab. Me pole veel otsustanud, kas kasutada tapeeti või hoopis seinakleepse. Kas teha Montessori stiilis põrandavoodi (ta magaks ikka mingi aja veel meie toas, aga hilisemaks) või jääda klassikalise voodi juurde. Kas osta uus mööbel või otsida vanu pärleid. Mida teha ise? Mida osta poest?

 

Küll aga ei saa ma üle ega ümber juba erinevate detailide kokku otsimisest. Mul pole veel I. toa täpset värvigammat paigas, aga mingil põhjusel, SeinastSeina e-poes ringi surfates, valisin ma talle midagi kollast ja midagi punast. Ja tegelikult läbi nende kahe detaili ma UMBES teangi, mis ta toas saama hakkab. Ja see saab olema äge! Kui välja tuleb, muidugi…

 

 

Ma armastan tulesid, lampe ja tulukesi! Seda te juba teate. Nii võib leida mu kodust lugematul hulgal kõike eelnimetatut ja karta on, et seda kõike veel uksest ja aknast aja jooksul sisse pressib. SeinastSeina e-pood müüb minu suureks rõõmuks Piku.lv puidust tähekesi ja seda pea igas värvis. Teadsin, et I peab endale ühe tähe saama aga ei suutnud tükk aega värvi välja valida. Küsisin ka R’i käest nõu, kuid enne kui ta vastatagi jõudis, olin täiesti seletamatul põhjusel just kollase välja valinud. See lambike on tore värviline detail ja suureks abiks ka öiste tegemiste saatmisel. Ja tõesti, mis parim, täiesti puidust. Äge oleks terve lapse nimi nendest koostada, aga nii läheks see lõbu üsna kalliks maksma.

 

 

Veel jäi mulle silma see ääretult äge sõlmpadi. Olen sarnaseid näinud Pinterestis, aga see on täitsa kohalik toodang ja 100% käsitöö Eesti brändilt Ainus Mõte. Minu mõte oli see padi lugemisnurgas ära kasutada. See on natukene tugevam ja nii on see hea asi, mida selja taha susata, kui raamatute lugemise tuhin peale tuleb. Valisin punase, kuigi värvivalikus on palju rahulikumaid toone nagu näiteks mündiroheline või tumesinine. Hakkate juba aru saama, kuhu I. toa stiil rihib?

 

 

 

Need on päris esimesed detailid. Nüüd ei jää muud üle, kui siit edasi minna! Mul on HÄSTI kahju, et ma veel kohalikest poodidest ägedat ja isikupärast lastetoamööblit leidnud pole. Või otsin ma ehk valedest kohtadest? Ja üks silmipimestavalt ainulaadne kummut napsati ka osta.ee’s minu eest ära. Aga ei, sellest saab arvatavasti mu kõige lemmikum tuba meie kodus! Ühes säravalt kollase lambi ja vahva punase padjaga.

 

Postitus on valminud koostöös SeinastSeina e-poega

 

 

Share:

12 Comments

 1. Karin Murik
  04/04/2017 / 18:48

  punased juuksed, kollased põlvikud ja mustad tedretähnid – kõlab nagu Pippi Pikksukk? :-P

  • Miramii
   Author
   04/04/2017 / 18:53

   Haha, ma ei tea kas sa oled selgeltnägija, aga punakad juuksed on tal tõepoolest :D Pipil tema toas aga väga asja pole :( Kuigi oleks lahe lastetoa idee küll!

 2. 04/04/2017 / 21:56

  Mina olen oma tütre toaga täiesti nõutu. Peame seda remontima hakkama ning esimene mure ongi, kas tapeetida üle või hakata mässama tapeedi maha kiskumise, pahteldamise ning värvimisega. Kuna ma ei ole leidnud (või ei oska otsida) skandinaaviapärast tapeeti, siis praegu kaldun värvimise poole. Seega paluks sinult abi: kas oskad soovitada kust on võimalik leida ägedaid tapeete, mis haakuks skandinaavia stiiliga? :)

  • Miramii
   Author
   04/04/2017 / 21:59

   Jaa! Värvikeskuses on suur valik väga lahedaid, samuti Mustris ja Elke mööblis, kus on müügil Ferm Livingu tapeedid. Ise läheksin kohe Värvikeskusesse ja mure olekski murtud, ausalt :) http://www.varvikeskus.ee

   • Liis
    05/04/2017 / 10:15

    Mida mina näiteks tegin, on hoopis šhablooniga seinale värvimine. Sain valida just sobivad toonid ning mustreid oli ka Stencilit tootjal lõputult palju, vähemalt minu jaoks. Ja täiesti piisas vaid ühest seinast, mis sai uue mustriga kaetud (minu oma on selline http://stencilit.co/et/toode/kalasaba-joonistatud/).

   • 10/04/2017 / 22:36

    Aitäh kõigile soovitajatele. Seadsime sammud Värvikeskuse poole ja õigus sul oli: mure on lahendatud. Seal oli liigagi palju valikut :) otsustasime tapeet +värv kasuks.

    • Miramii
     Author
     19/04/2017 / 14:35

     Nii tore! Millise tapeedi valisite?

     • 19/04/2017 / 14:50

      Kuna aeg (ja selle puudumine) ning olemasolev Tipi telk meie valikut kitsendas, siis jäime halli tähtedega tapeedi ja vanaroosa värvi juurde :) Suhteliselt igav ja lollikindel valik vist ?

  • Kadi
   05/04/2017 / 15:55

   Ma tegin enda jaoks lihtsaks ja vaatasin ainult 3 firma tapeete. Muidu läheb hulluks kui kõike pähe õppida! Esimesed kaks linki haakuvad Skandinaavia mõtetega, super kvaliteetsed ja vist on kõik Easy Up fliistapeedid. Viimane Cole&Son on siuke.. vallatu :D Sealt valisin wc-sse üli laheda tapeedi.
   Skandinaavia tapeedisalongis on super teenindus :)
   https://www.borastapeter.se/en/
   https://www.eco.se/en/
   https://www.cole-and-son.com/en/

 3. Kadi
  05/04/2017 / 15:49

  Mul suurema poisi tuba kollaste detailidega, mõnusalt lööb toa särama :) Ma eelistaks esialgu seinakleepse, kuniks selgub kui suur terminaator kodus sirgub ja peale 1a saaks makeoveri. Peaaegu 3a poisil ikka autod tahavad salaja mööda seina sõita ja uue kodu uued seinad, ei ole kohe üldse mitte uued. Teistes tubades ju ikka keelad aga võiks üks tuba olla, kus laps ei saa iga asja eest riielda, ikkagist inimene. Aga tüdrukud on asjalikumad, räägitakse :D

  Mul suuremal poisil alates 1a4k 120x200cm Sleepwell kušett + pehme peats, üllatavalt kalliks läks. Aga üli üli hea! Mahume sinna neljakesi ka lebotama. Haige lapse kaissu võiks mahtuda (päriselt!!). Ja tekk võiks ka olla selline, et ise kringliks ei külmu! Suur poiss mul hull keerutaja, ei kujutanud ette teda mingisse super ökosse üleni puidust voodisse ennast siniseks taguma. Või veel hullem need ikea metallist tüdrukute voodid. Appi. Sul on selle otsusega veel aega!! :)

  Teine poiss just sai 1a, talle tahaks maja-voodit https://www.instagram.com/p/BRWXDBSAxxi/?taken-by=kidsdesignlife
  Oleks vaja aken ära blokkida selle majaga, väike tuba aga 3 maani akent, kuhugi ei saa midagi panna. Aga ta veel ei oska pepu ees alla tulla, peab võrekas edasi magama :) Ja kell 5 hommikul tõmbab laulu ülesse, ei riski veel meie toast välja visata, muidu ajab suurema ka öösel ülesse.

 4. Christine
  05/04/2017 / 21:43

  Minu tütre imepisike tuba on ehitatud rõdule, alles on ka vana valge rõduuks aknaavaga, värvidelt hele ja pastelne, manguasju meil palju ei ole aga need mis on on koha leidnud byhandi karpides, see karpide ostmine on nagu haigus, nii hea kui kõikidel pisikestel sokkidel, mütsidel, klambritel ja mänguasjadel on oma kindel koht. Nüüd juba 3 aastane teab täpselt, et kui emmele on vaja tuua patsikummide karp siis milline see on :)
  Värvilisesd( punane ja kollane) pole mulle kunagi väga meeltmööda olnud aga siin piltidel nii on päris lahedad!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *