DIY: IKEA abilauast grilli laud

Olgugi, et suvi juba läbi on, armastame me siiski vahel terrassil aega veeta ja erinevaid toite grillile asetada. Minu lemmikud on kindlasti sinihallitusjuustuga täidetud śampinjoni seened, mida võiksin vist lõpmatuseni süüa. Lisaks armastan väga grillitud kirsstomateid ja sibulaid. Elukaaslasel on omad rõõmud, kuid peaasi, et grill meid mõlemaid rõõmustab, eksole. Küll aga pole meil olnud sellele õiglast alust. Päris alguses oli grilli aluseks lauaks meie vana kodu kontorilaud, mis teenis meid igati hästi. See oli ühtlasi ka hästi suur ja võttis pea 1/4 terrassist enda alla ja seega polnud eriti mõistlik. Siis tellisime me IKEA’st ühe abilaua, mis sobis oma uueks tööülesandeks ideaalselt. Ja nüüd..nüüd andsime sellele viimase lihvi. Ja on nagu päris!

 

 

Et abilauda grillimise tarbeks kohandada…

 

 • Puhasta pind korralikult! Kasuta näiteks śvammi karedamat poolt või mõnda spetsiaalset puhastusvahenit. Kui laua eelnevalt korralikult ära puhastad, tagad selle, et ükski tolmukübeke su värvi alt kumama ei jää.
 • Võta oma mööblitükk võimalusel tükkideks lahti. Nii on sul oma tööd kergem värvida, kergem kuivatada ja kergem ülevaadet omada, et kõik ikka värvitud saab. Keerulisemate laudade lahtivõtmisel tee kindlaks, et ikka tead, kuidas neid pärast tagasi kokku panna. Ja kui on mõni vanem mööbliese, siis ei saa sa tõenäoliselt isegi lauajalgade asukohti muuta. Nii, et ole tähelepanelik!

 

 • Aseta kindlasti endale midagi värvimise alla. Sobib ehituskile, ehituspapp või mõni muu samalaadne toode. See värv, Sadolin Master Novuse, millega me värima hakkame on hästi voolav värv ja nii tagad sa endale selle, et ükski teine asi ka väriseks ei saaks. Parem karta kui kahetseda, eksju.
 • Kasuta kvaliteetseid vahendeid. Nende valimisek oskab sulle kindlasti abiks olla Värvikeskuse pood. Kui kulutad rullile ja pintslitele natukene rohkem, ei pea sa hiljem värvi seest pintsli karvu taga otsima või rulli ebemeid imetlema. Sul võib vaja minna ainult rulli, ainult pintslit või ka neid mõlemaid. Nagu meil. Rulliga tegime suuremad pinnad ja pintsliga väiksemad, raskesti ligipääsetavad kohad.
 • Enne värvimist loputa töövahendid leige vee all puhtaks! Sest kuigi need on head ja kvaliteetsed, siis võivad need päris alguses ikkagi üht teist lahti lasta. Vee all aga tulevad kõik lahtised karvad või rulliebemed ära ja hiljem pole nendega enam probleemi.
 • Enne värvimist, loksuta purki! Sest värv koosneb mitmest koostisosast ja toimib kõige paremini just hästi segatuna.
 • Meie kasutasime oma laua värvimiseks Sadolin Master Novus värvi, mis sobib puitpindade värvimiseks väga hästi. Tegelikult saab sellega värvida ka metallist pindasid. Meie laua jaoks sobis see ideaalselt, sest on hea kulumiskindlusega. Ehk siis kui laud peab õues peaaegu pool aastat kindlalt püsima, siis ei pea me kartma, et igal kevadel uuesti värvi ja pintslitega sellest üle käima peaksime.

 

 

 

 • Sadolin Master Novus vajab kahte kihti, seega varu värvimiseks kindlasti aega. Aeg on oluline, et laud kahe kihi vahel ikka korralikult kuivada jõuaks ja, et sa mitte mingil juhul veel kuivavale pinnale uut kihti kandma ei hakkaks. Mina olen seda korra teinud ja usu, targem on üks tund veel oodata ja mitte tormata.
 • Kui ka teine kiht on peal, siis lase oma laual veel enne kokku panemist kuivada. Kokku panemisel pead ju lauda kätega puudutama ja erinevaid osi omavahel sobitama. Kui värv pole korralikult ära kuivanud, siis on üsna lihtne mõnest kohast kogemata värvil maha tulla lasta.
 • Nüüd pane laud ettevaatlikult kokku tagasi. Täpselt nii nagu see enne oli. Kinnita kindlasti kõik osad korralikult, sest sa ei taha, et su kallis grill kokku kukkunud laua tõttu viga saaks.
 • Kuna on tegemist grill-lauaga, siis lisasime meie ka külgedele mõned konksud kuhu erinevaid tarvikuid ja ka rätikuid riputada. Varem vedelesid kõik tööriistad meil lihtsalt laua peal, aga nüüd on õigetes kohtades rippumas ja üldmulje palju kenam. R. valis hästi minimalistlikud konksud, mis sobituvad lauaga ideaalselt!

 

 

 

Ja ongi valmis! Head grillimist!

 

Postituse valmimist toetas Sadolin.

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *