Teistmoodi puhkus

Kuna R’il on tööl muudkui kiire ja suurt puhkust lubada pole saanud, siis tuli meil välja mõelda, kuidas kõik suured suveigatsused loetud tundidesse ära mahutada.

Sellel suvel olen mõelnud ennast koguaeg kuskile looduse sisse, kus teisi pole, kus on külavahe teed, salajane ujumiskoht, lõkkeplats ja muu selline lihtne rõõm. Sellist kohta ma muidugi leidnud pole, aga lahendasime pooled soovid ühe õhtuga, ühte väga lahedat klaasmaja rentides. Enne kui küsida jõuad, siis selle nimi on Ööd House. Maju on vist erinevates kohtades, aga meie oma asus Jõerannas, Jõelähtmel.

 

 

 

Ilm polnud päikseline, aga ei pidanudki. Siis kui sul on väikene seiklushimuline laps, siis ei ole vihmasabinal enam mingit tähtsust. Ma ei taha, et temast saaks sademete siunaja ja külmakartlik, nagu ma ise olen, vaid suudaks igasugusest ilmast maksimumi välja pigistada ja nii pean ma natukene iseennast ületama ja oma tunded selles vallas kuskile tallele panema. Nii istusimegi me pisikese vihma ajal ikkagi õues terrassil, R. tegi grillivärki ja meie sõime popcorni. See tähendab, I. sõi. Ma ei armasta seda värki kohe üldse.

 

 

 

Aga nii kena oli teda terrassi toolil istudes vaadata. Ta armastab kõiki ruume ümber kujundada- nagu minagi. Ja nii polnud üldse rahul sellega, kuhu ma meie kaasa toodud laternad paigutanud olin. Need pandi kenasti hoopis mujale. Ka kodus on tal kindel visioon, kuidas ta laud või nukuvoodi paigutatud peaks olema. Seejuures, ei tee ta seda hooletult, vaid sätib niimoodi, nagu on näinud mind seda tegemas.

 

 

 

Ja nii saimegi me umbes 19 tunniga oma suve rõõmud tehtud! Saime õues süüa, I’ga mängida ja rohu sees jalutada, lõket teha, iglusaunas olla ja pärast pimedas, vihma käes end jahutada, käia duśi all, samal ajal vaadates kuidas Jägala jõel veelinnud seiklevad, ärgates juua teed, varbad kasteses rohus ja kuulata vaikus.

 

 

Aitäh, suvi!

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *