Q&A II, ehk 5 soovitus kodusisustajale ja muud teemad!

DSCF1306_v

 

Kas sa saaksin oma esimese kodu lugu veel pikemalt rääkida? See väärtuse tõus oli päris suur ja kõlab kui hea investeering. Mul polegi muud võimalust kui odav korter osta, aga tahaks ka areneda.

Minu eelarve oli 60000 ja ma ei kavatsenud mitte laenupoegagi juurde võtta. Jah, üsna pea mõistsin, et kesklinn jääb eelarvest välja ja kui tahan natukene suuremat kui 30m2 siis pean olema kaval, mõtlema kastist välja ja olema rohkem avatud. Siiski, ei olnud ma nõus kolima mitte ühelegi mäele ja püüdsin peas korrutada “location-location-location”. Ma ütlen ma seetõttu, et R. oli siis mereväes ja tegutsesin ihuüksi.

Peagi mõistsin, et selle raha eest, mille eest Tallinnas saaks tõsist vaeva vajava elamispinna, saab Viimsis juba midagi palju enamat. Kerged uurimistööd tegid selgeks, et Viimsi on üks kiiremini arenevaid piirkondi Tallinna lähedal. Viimsist sõidab ekspressbuss Tallinnasse vaid paarikümne minutiga, lisaks tavabussid, marsad. Taksosõit maksab umbes 7-8 eurot ja elukeskkond idülliliselt roheline, peresõbralik ja noore paari elustiili toetav.

Korteri leidsin tegelikult üsna ruttu. See ei olnud küll mingi ideaalses seisukorras olev eluase, kuid tegelikult oleks saanud seal ka suuremat remonti tegemata täiesti muretult elada. Et kinnisvara väärtust tõsta, pidime siiski remondi ette võtma, kuid proovisime olla selle juures väga mõistlikud. Mõned näpunäited-

 • Põrandat ostes pöördu alati äriklienditeeninduse poole. Sa võid saada väga suure soodustusprotsendi! Meie võit oli umbes 30%.
 • Espak teeb igas kuus ühe soodusmüügipäeva. Ma hetkel ei mäleta millal see on, aga uuri järgi!
 • Decora’l on erinevad asjad väga tihti allahindlusega. Hoia silma peal!
 • ÄRA OSTA PEAAEGU MITTE MIDAGI TÄISHINNAGA!! See on väga oluline :D
 • Võimalikult palju asju proovi ise ära teha. Poe riiulite vs. ise tehtute vahe on väga suur! Meie tegime sealses kodus ise ka- voodipeatsi, telekalaua, kohvilaua, fotoriiuli, vannitoa riiulid jne.
 • Kui kasutad puitu, uuri enne ehituspoodi minemist puidumarketite hindu. Vahe on päris suur!
 • Pööra rõhku vannitoale, aga ole kaval. Valmis duśikabiini asemel proovi see ise kokku panna. Selle kohta, kuidas plaatidest duśialust laduda, on Youtube’s videoid. Valmis ehituspoe duśiklaaside asemel pöördu mõne väiksema tegija poole. Meie kasutasime vanas kodus ka üsna odavaid valgeid plaate musta vuugivahega- väga efektne, kuid ääretult soodne.
 • Ära asenda midagi suurt, mis asendamist ei vaja. Näiteks köögimööbel või selle karkass. Tihti saad uue välimuse anda ainult kapiuste vahetamisega. Vanas kodus värvisin ma kapiuksed ära kriidivärviga, kuid uues kasutasin nende vahetamise varianti.

 

Kuidas Sa elad üle või võtad vastu kriitikat Sinu kodu, maitse, valikute osas? Ühest küljest ei saa kindlasti kõike endale ligi lasta ja “nii palju kui on inimesi on ka arvamusi”, teisalt teed kõike ju südamega, iseenda jaoks ja otsekohesed kommentaarid näivad sageli olevat veidikese õelusega vürtsitatud.

Ma saan kriitikat tegelikult üsna vähe ja arvatavasti seetõttu see mind eriti ei mõjuta ega jalgu alt ära ei võta. Me teeme meie kodu ainult meie tarbeks ja on loogiline, et teeme seda just nii, nagu meile meeldib. Olen täiesti teadlik, et see ei saagi kõigile meeldida. Kriitika puhul meeldib mulle aga pigem selline, mis on põhjendatud ja pisut pikem kui “õhh kui koledad lambid”. Noh, mida sa teisiti teeksid või kuidas asju näed. Selliseid vestluseid olen pidanud ka, aga pigem sõpradega. Anonüümsed kommentaatorid piirduvad pigem sellega mis neile mugav on ja end hetkeks paremini tundma paneb.

 

Mis Sa arvad, kuidas Su maitse on just selliseks kujunenud nagu see on? Mis on seda mõjutanud?

Ma arvan, et elu õpetab ja ilmselgelt olen mõjutatud ka erinevatest kodukujunduse moevooludest. Esimene kodu oli ju üleni valge- värvilaigud siin-seal. Uus kodu pidi algselt olema samuti üleni valge, aga näed..kaugel sellest. Maitse kujuneb ka osaliselt läbi võimaluste. Vanas kodus ei tahtnud ma suurt rõhku disainile panna- teadsin, et me ei ole seal kaua ja ei näinud selle taga mõistlikkust. Siin aga oleme arvatavasti tükk aega ja on põhjust ka enam investeerida ja disainiesemete poole kiigata. Läbi nende kasutamise oleme kodule andnud pisut jõulisema ja stiilipuhtama üldmulje. Kuigi avastan end ikkagi mängimast ideedega, mis seda kõike muudaks. Alati mõjutab kodu ka selle suurus. Väike korter vajaski valgust ja seda oli hea valge värviga edasi anda. Uues kodus on aga nii suured aknad, et võib rohkem valgust neelavat puitu kasutada.

 

Mis on Sinu top 5 soovitust inimesele, kellel oma kodu kujundamine parasjagu käsil?

Võta endale aega. Ma tean, oh kuidas tean, kuidas tahaks uue kodu kätte saades kohe pintslid värvipottidesse visata ja võõpama hakata. Aga võta aega et oma keskkonda tunda õppida, oma vajadustest aru saada ja oma soove mõistma hakata. Kodu dikteerib sulle ise, kus mis olema peab. Kui aga kiirustad, võid hiljem nii mõndagi kahetseda.

Ole julgem oma valikute suhtes. Kui see lamp või padi või vaip sulle meeldib, siis ära karda teiste arvamust ja kasuta seda. Meie kodud räägivad meie kohta palju ja sul peab seal mõnus olema. See vaip, mille välja valisid, ongi osa sinust ja räägib edasi seda sinu kodu lugu. Valides asjad lähtudes teiste arvamustest ei oma sinu jaoks mingit väärtust ja nii ei oska sa ka neid hoida.

Jälgi valgust. Jälgi mida teeb valgus su kodus päeval, õhtupoolikul ja varastel hommikutundidel. Lähtu asjade paigutamisel just sellest, et valguse olemasolu ära kasutada. Loomulik valgus on parim asi! Hinda seda.

Ära anna kõige puhul alla kvaliteedis. Kui sul on valida väga hea või lihtsalt hea laminaadi vahel, siis tee valik mis päriselt ka õige on, mitte, mis sul pisut kokku hoida aitab. See säästetud mõnikümmend eurot ei ole seda lõpptulemusena väärt. Sama käib kodus kasutatava tehnika ja ka näiteks voodi kohta.

Pea nõus teistega. Kui sul on oma kodus mingi kindel visioon, siis huvi pärast kutsu keegi külla ja ilma oma nägemust selgitamata kuula ära kuhu keegi teine söögilaua sätiks, kuhu diivani ja kuhu kontorilaua. Nii võid avastada uusi lahendusi ja on lihtsam oma kinnistunud ideesid muuta.

 

Millised on su lemmikud välismaised sisustusblogid?

Ma kahjuks eesti omasid eriti ei loegi. Aga kui keegi oskab mulle mõnda soovitada, oleks tore! Ainus asi on see, et ma jään pidama ainult nendele blogidele, kus on head pildid.

Välismaised lemmikud on aga siin-

Husligheter

My Scandinavian Home

Stylizimo blog

French By Design

Hviit

My Full House

Scaperka

 

Milliseid sisustuse veebipoode külastad kõige sagedamini?

Finnish Design Shop

Illums Bolighus

 

Olen lugenud, et sul on migreen. Kuidas sa sellega toime tuled?

Tervitused kõikidele migreenitaridele. We can do this!

Aga, ega ei tulegi. Minul on päris raske migreen. Seda juhtub umbes 2 korda kuus ja mõlemal “hool” olen rajalt maas kaks päeva. Vahel ka kolm..vahel ka neli. Aga kui veab, siis 1! Sellega kaasneb enamasti ka oksendamine. Fuh. Ma ei võta migreeniravimeid, sest kõik mida olen seni katsetanud teevad mu enesetunde nii halvaks. Lisaks, need ei aja migreeni ära vaid lükkavad lihtsalt pisut edasi. Minu “retsept” mis alati ei aita, on selline- mina tunnen enda valuhood kaugelt ära. Hommik algab sellega, et mingi raskus on õlgadel, asjad kukuvad käest ja ei suuda keskenduda, fokuseerida. Võtan esimese tableti. Kasutan Dolmen tablette. SIIS joon coka colat, söön midagi magusat ja vahel sellest piisab. Vahel aga saan aru, et kahjuks seda võitlust ma ei võitnud ja tuleb voodisse minna, märg rätik otsmikule panna ja lihtsalt vegeteerida. Selle juures aitab see, kui ma saan midagi kuulata- podcaste näiteks. Siis ma ei keskendu valule. Küll on aga vahel iga heli ka puhas piin ja siis ei aita miski. Ja..nali naljaks, aga kaks korda aitas mind see, kui kohe ohumärke tundes purgi Red Bulli ära jõin..

 

Miks Viimsi?

Viimsi on mu lemmik. Siin on mõnusad toidupoed, äge park, rand pole kaugel ja terviserajad on ühed lahedamad mida ma näinud olen. Lisaks kvaliteetsed toidukohad, super lahe suvine kodukohvikutepäev, turvaline elukeskkond ja..silmale ilus niisamuti. Küll aga, kui midagi Viimsile pahaks panna siis seda, et kvaliteetseid mänguväljakuid pole siin peaaegu üldse ja koolidest on esindatud vaid riiklikud ning puudub mõni pisike armas, alternatiivse õppekavaga erakool. Ja koertepark.. Viimsis on tohutult koeri, aga ei ühtki koerteparki, kus neid omavahel tutvustada saaks.

Share:

13 Comments

 1. Svea
  08/11/2016 / 12:16

  Äge park Viimsis? Mu meelest just see on siit puudu, KUIGI nüüd nad timmivad seda Mõisaparki õnneks. Aga korraik mänguväljak on jaa puudu, täitsa nõme kohe. Kui Bianx veel lasteaias ei käinud, siis pidimegi kas rannas või kortermajade vahel mängimas käima aga võiks olla selline korralik mõnus koht kõikidele lastele. Lasteaiad on ka ju nv suletud, et sinna lapsega minna ei saa.
  Mäletan, et alguses mulle Viimsi ei meeldinud aga enam ei kujutaks ette ka, et linnas elaksin. Mõni ikka viskab kommentaare stiilis, et “issand, nii pikk maa linna ju” jne, aga pole hullu, olen harjunud ja ei ole see linn midagi nii kaugel :)

  • Miramii
   Author
   08/11/2016 / 12:21

   Mulle meeldib Mõisapark :) Ma eelistan selliseis inglise stiilis kergelr metsikiid parke ja ei armasta väga “ära murule mine” pargilaadseid kohti. Need on ka toredad aga Mõisapargil on salapära.

 2. T
  08/11/2016 / 12:56

  Mina samastun migreeni teemaga. Samuti retseptirohud ei aita ning ajavad veelgi enam oksendama.
  Enamjaolt toimib hästi Dolmen, lahustuv Solpadeine, külmakott otsaette ja pimedas magamistoas vegeteerimine. 2 päeva on kehv enesetunne garanteeritud.
  Mõned üksikud korrad on aidanud ka kange kohvi joomine kuid see on pigem erand :).
  Migreenihoogusid ei soovita küll kellelegi.

  • Miramii
   Author
   08/11/2016 / 12:58

   Ma ka mitte. Kuigi naisliinipidi vist pärandatavad :(

 3. Liis
  08/11/2016 / 15:06

  Täpsustan, et Espakil on igakuiselt 4 soodusmüügipäeva järjest, reedest esmaspäevani. Kuskil kuu alguse poole alati :)

 4. D
  08/11/2016 / 15:17

  Väga informatiivne postitus, aitäh! Aga tahtsin lähemalt küsida selle põrandaostusoovituse kohta- kui äriklienditeeninduse kaudu ajada asju, siis peab olema omal firma, mille alt tegutseda või nad siiski teenindavad eraisikuid ka?

  • Miramii
   Author
   08/11/2016 / 15:56

   Teenindavad eraisikuid ka. Mind pole kordagi tagasi aetud ja nipi saingi kunagi ühelt töötajalt.

 5. 08/11/2016 / 23:05

  Hei, arstina soovitaksin proovida sumatriptaani ninapihustit. Seda peab kasutama kohe 1-2 tunni jooksul sümptomite algusest. Eestis pole seda kahjuks turustatud, aga väga suur hulk minu soome patsientidest on sellest palju abi saanud. Perearst/neuroloog saab kirjutada müügiloata ravimi taotluse. Kui aitab, siis on ideaalne ja kui ei, siis oled vähemalt proovinud.

  • Miramii
   Author
   08/11/2016 / 23:19

   Aitäh, Saara! Saan aru, et kuigi pole müügiluba, siis muidu ikka on Eestist ostetav? Või peaksin selleks näiteks Soome minema? Arusaadavalt proovin kõike ka läheks vajadusel kasvõi maailmalõppu :)

   • Saara
    10/11/2016 / 11:13

    Jaa, on ikka Eestist ostetav. Kui arst on taotluse valmis kirjutanud, siis lähed sellega sinna apteeki, kust tahaksid rohu osta ja kui taotlus on rahuldatud, siis apteek tellib selle sulle sinna :) Edasi nii kui tunned, et sümptomid algavad (ja su jutust on aru saada, et sa tunned need väga hästi ära), siis pihustad seda ninna ja vaatad, mis juhtub. Mul endal on ka migreen, väga kergekujuline, aga siiski megalt vastik, niiet ma ei kujuta ettegi, kui räme hull migreen olla võib… Loodan, et saad abi!

    • Miramii
     Author
     10/11/2016 / 11:14

     Aitäh!! Uurin kindlasti :)

 6. caro
  14/11/2016 / 11:11

  Lugedes su migreeni postitust kirjeldaksid sa justkui minu kolmapäeva :)
  Olen ise söönud pea 3 aastat iga päev ravimeid peavalule pühendunud neuroloogi soovitusel. Natuke on paremaks läinud aga valuvabaks ilmselt ei saagi. Samuti olen proovinud nõelravi, laserravi ja massaaži.

  Hooravimitega on mul kahjuks nii, et natuke aega töötavad ja siis enam ei mõju ja eestis hakkavad need otsa saama :(. Arstid ei luba kasutada kombinatsioonravimeid nagu näiteks solpadeine, sest need pidid peavalusid rohkem põhjustama, kuigi hoo korral aitavad.

  Pikka aega aitas mind Maxalt. Kui ma seda esimest korda proovisin siis oli mu 9/10 palline peavalu 15 minutiga kadunud. Oh seda õnne! Kuid pärast 2 aastast kasutamist ei aita see kahjuks enam nii hästi. Samuti on mul see õnn, et mu migreen muutub ajas (kord auraga siis jälle aurata jne) ja sellega koos ka teised peavalud.

  Peale süsivesikute, šokolaadi, kohvi, energiajoogi ja muude õuduste mille iganes järele isutab on mul leevendust pakkunud mõnikord ka kaela ja õlapiirkonna määrimine 5% valuvaigistigeelidega.

  Aga seniks kuniks arstid põhjust selgitaavad tuleb endiselt üks päev korraga võtta :)

  Jõudu!

 7. Neero
  16/11/2016 / 23:47

  Migreenikutele – ma usun, et me kõik oleme sellega kursis, aga kordan igaks juhuks üle tõsiasja, mis minu puhul on õnneks tõestatud fakt – hormoonidel põhinevad rasestumisvastased vahendid on big no. Minu megasuperhüper 3 päevased migreenihood on pea aasta pärast pillide lõpetamist peaaegu kadunud. Tõsi, valgustundlikkus on ikka veel päris suur, aga õnn on elada nii, et sa ei taha pidevalt 3 päeva pimedas ruumis teki all lihtsalt ära surra.

  Minu üks eriarstidest (küll mitte neuroloog) ütles, et ta on üllatavalt palju kuulnud valuvaigisti + energiajoogi (coca cola) combost. Pean tunnistama, et lisaks pillidest loobumisele olen ka oluliselt tihedamini coca colat jooma hakanud, vb on ka sel teene ennetava asjaoluna, kes teab.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *