Mu lemmikud kodumasinad!

Oma kodu omades on nii tore ja hea kui see koguaeg õdus ja korras on, eksole! Kui ma laps ja noor olin siis..oi-oi-oi, mu tuba või- toa pool, oli nii sassis, et polnud kuskil ei istuda ega astuda ja tihti seda koristama hakates kaotasin kiirelt pea ja tulemuseks oli tuba, mis nägi välja kui sõjatander. Nüüd, täiskasvanuna, muidugi tean miks see nii oli- liiga palju asju ja oskamatus nendest loobuda.

Praegu aga on meie kodu enamasti täitsa heas seisukorras ja seda tegelikult tänu mitmetele asendamatutele abimeestele, mis kiire elu juures suurema osa tööst ära teevad. Kui ka sina oled kolimas või uut kodu vaatamas ja “mida-mul-uues-kodus-vaja-läheb” liste koostamas, siis ehk saad mõned näpunäited!

 

kaanekas

 

 1. Asendamatu abimees aurumopp! Meil on Hooveri toodang ja ausalt- ma ei läheks mitte kunagi tavalise ämbri ja mopi juurde tagasi. Mitte kunagi! Minu punase Hoover-poisiga ei pea tegema muud, kui valama vett anumasse, vajutama nuppu, ootama, et see roheliseks läheks ja lihtsalt..tõmbama üle põrandate. Puhastatud saavad porised koera käpajäljed, mõne lapse poolt maha aetud piim, “käisin kiirelt toas” jäljed ja kõik muu. Peale puhastamist on põrand säravpuhas ja seda täiesti keemia vabalt. Lõpetuseks tuleb mopi riidest osa lihtsalt masinasse visata ja ongi valmis. Lisaks on minu masinal ka vaiba värskendamise funktsioon, mis on hea trepivaipade puhastamisel.
 2. Akende pesemise masin Kärcher! Kusjuures just pesin talveks aknad ära ja tegin seda nii kiirelt, et silm ka ei pilgu. Sama masinat kasutame ka peegelpindadel ja duśiruumi klaasil ning saunauksel. Masin on juhtmevaba ja pole mind kordagi alt vedanud!
 3. Nõudepesumasin, XXL suuruses, koos õrna klaasipesu programmiga! Mulle meeldib see sellepärast, et mahutab KÕIK ära, ühe korraga. Nimelt on see mõeldud 15 komplekti pesemiseks ja seetõttu mega suur. Lisaks meeldib mulle selle puhul see, et nuge-kahvleid ei pane ma kuskile korvikesse, vaid nende jaoks on samuti eraldi sahtel. JA mulle meeldib, et sellel on mega palju funktsioone ning vajadusel saab nõud pestud ka tunni ajaga. Plussidena tooksin veel välja ülivaikse mürataseme, viitstardi võimaluse ning A++ energiaklassi. Parim sõber köögis, tõesõna!
 4. Pesumasin+kuivati. Olen varem sellest rääkinud siin. Ja olen endiselt sama rahul! Kõik saab puhtaks ja täpselt nii kiiresti kui tahan. Ja taaskord, selle suurus! Mu diivani+tugitooli katted mahuvad vajadusel korraga ära ja pole mitte mingit muret. Lisaks selle kuivatusfunktsioon, mis kindlustab selle, et mitte keegi ei ole kunagi laiskuse tulemusel sokkide või särkideta :)

 

Küll aga pole ma üldse rahul oma tavalise tolmuimejaga- Electrolux Animal care. See on nii raske, nii lärmakas, ebamugav kaasas tassida kui treppe puhastan ja kukub koguaeg ümber. Eks see oli väga odav ka, aga poes soovitati ja nii see läks.

 

Millised on teie lemmikud igapäevased kodused abimehed?

Share:

13 Comments

 1. La-La-La
  01/11/2016 / 14:46

  Kahjuks päris igaühele ei sobi. Esiteks aurumoppi ei tohi vahatatud/õlitatud põrandal väga kasutada, kuna kahjustab kaitsekihti. :) Aga mina kasutan pärast seda Malluka postitust hoopis kaabitsat + mikrokiusukka: http://www.mallukas.com/2016/08/26/selgus-et-ma-ei-oska-koristada/ Ei vaata enam iial mopi poole ja mulle on koristamine väga meeldima hakanud! Liistud ja kõik saab sellega niiiii kiirelt puhtaks! :D

  Nõudepesumasinaga on ka paar “aga”. Üldiselt mulle meeldib, et masin on suur, aga samas ei tohi teflonpanne-potte sinna niikuinii panna, seega täitub see enamasti mul siiski nugade-kahvlite, taldrikute, tasside ja muuga. Juhtub vahel, et pean masina täitumist ootama mitu päeva (ja ma teen alati kodus ise süüa! :D) või siis pooliku masina käima panema…

  Aga tolmuimeja on robot. Imeline. Lähen tööle ja jätan käima. :)

  • Miramii
   Author
   01/11/2016 / 15:40

   Eks jaa igale põrandale oma vahend. Minule sobib aurumopp ja ämbrite ja asjadega jännata ei viitsiks ega tahaks. Mul on õlitatud põrand ja kasutan kord nädalas.

   Robot on meil ka, aga kahekorruselises koer-poisiga kodus pole sellega suurt midagi peale hakata :) vanas kodus olime aga samuti sellega väga rahul! See on Miele toodang.

 2. Kertu
  01/11/2016 / 23:35

  Selle postitusega seoses tuli meelde, et aasta alguses ostsin endale sinu soovituse järgi blenderi ja olen sellega siiani väga rahul! Aitäh! Terad on natuke paindunud, aga olen külmutatud puuviljade-marjadega sellele ka palju vatti andnud. Eeldan, et ka sul see veel töötab? :)

  • Miramii
   Author
   01/11/2016 / 23:36

   Mul kukkus kann katki :( Pole leidnud kohta kust seda eraldi osta saaks :( aga igatsus on suur!

   • 02/11/2016 / 12:21

    Minu teada ei saagi kannu eraldi juurde osta. Mul läks ka kevadel katki, kuid kirjutasin osta-müü-vahet ja oma kodupiirkonna gruppi, et ehk keegi oskab vihjeid jagada ning juba samal päeval pakkus üks tore inimene enda kannu, sest tal oli hoopis masin katki läinud! Nii õnnelik olin, et ei pidanudki uut sõpra ostma hakkama! :)

    • Miramii
     Author
     02/11/2016 / 12:26

     Vedas tõesti.. aga eks hakkan siis uut blenderit valima :(

    • Miramii
     Author
     02/11/2016 / 12:58

     Kuule, sa võitsid mu unenäomaski mängu ju :D Teatasin FB’s. Ole hea, kirjuta mulle ja suunan su edasi :)

     • 19/04/2017 / 15:38

      Oiiii, ma nägin su vastust alles praegu, häbi-häbi mulle, sest blogi ju sirvin küll pidevalt! Nüüd aga on vist reageerimiseks küll liiiiiga hilja? :D

 3. Liina
  15/11/2016 / 11:35

  Tere! Tahtsin küsida aurumopi kohta. Kas tegite ennem selle hankimist ka eeltööd, et milliseid vältida/milliseid eelistada ? Kui tegite, siis mille põhjal te otsustasite, et see Hooveri oma on kõige parem? Meil on üsna suur põrandapind kahhelplaatide all (saun-vannituba-majapidamistuba ja alumine wc) ning selle puhastamine on paras peavalu ja väga aeganõudev. Lisaks on meil 2-aastane, kelle söögitooli alune saab üsna tihi veel toiduga kokku ja selle puhastamine on mopi-lapiga samuti raske. Ehk pika jutu mõte on see, et tahaks aurumoppi, kui tõesti on väärt asi, aga ei oska otsustada, et milline on hea :)

 4. Liina
  15/11/2016 / 11:50

  Tahtsin veel küsida, et kas selle Hooveri mopiga võib tekstiile ka puhastada? Missugune mudel tei täpsemalt on?

  • Miramii
   Author
   21/02/2017 / 23:01

   Tekstiile puhatada ei saa.

 5. Liina
  15/11/2016 / 12:19

  Küsimused ei saanud ikka veel otsa :) Kas teie masin jätab põranda kuivaks või peab veel mingi kuivatuslapiga üle käima? Tänan juba ette vastuste eest!

  • Miramii
   Author
   21/02/2017 / 23:00

   Ei pea eraldi kuivatama :) Umbes minutiga kuivab ideaalselt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *