Lasteasjad!

Ma olen saanud üksjagu kirju lapse teemadel, et milline ta tuba on, millise vankri me valisime, ja kus neiu magab. Loodan, et olen kõikide kirjadele vastanud ja mõtlesin, et kuna see teema õige pisut ikkagi koduga seotud, siis jagan siin ka teiega.

Vankri puhul ei mõelnud me eriti kaua ja kuna sain õe oma natukene katsuda, siis oli otsus kerge tulema. Meie vanker on Cybex Priam koos raamiga, millel on vedrustus. Pole siiani hetkegi kahetsema pidanud! Me valisime kahe vahel- Bugaboode ja Cybexi, aga kuna Cybexi disain meeldis meile nii palju rohkem, siis saigi see valituks. Sisustusblogija, eksole… Vankri juures meeldib mulle seni kõik! See, et lisavidinate valik on ääretult suur, see, et pealtnäha pisikesena tundub vankrialune korv siiski vabalt kolm poekotti ära mahutab, see, et sellega manööverdamine on nii sujuv (reaalselt, ühe näpuga lükates võib vanker terve ringi ära teha, ilma et suurt ruumi vajaks) ja muidugi välimus. Minimalistlik, musta värvi ja igati moodne.

 

Turvahäll on meil samuti Cybex. Cybex Cloud Q PLUSSelle puhul me ise erilist uurimustööd ei teinudki, otsisime vaid seda, et mis on “kõige turvalisem turvahäll” ja kuulasime spetsialistide soovitusi. Selgus, et Cloud Q PLUS on teistest kamaluga üle ja rohkem me ei mõelnud. Lisaks meeldib meile see, et seda saab lamavasse asendisse seada ja nii ei pea alati vankrit kaasas olema. Raamile kinnitamine on imelihtne ja lisaväärtust annab päris pikalt välja ulatuv päikesevari. Ostsime veel lisaks ka soojakoti, millega on ülimugav teda turvatoolis hoida. Kotti kasutan aeg-ajalt ka vankris.

Meie preili on 100% rinnapiimaasendaja laps. See tähendab rohkelt pudeleid, rohkelt “kokkamist” ja keetmist ja… eks need kes teavad, need teavad. R’ aga otsustas meie öised kaalumised ja vaaritamised ära lõpetada ja tõi koju Baby Brezza Formula Pro masina. Jep. See on nagu kohvimasin, ainult et beebidele. Olin alguses VÄGA skeptiline, et kuidas ma nii täpse töö ühe masina kätte usaldan. Kas see ikka mõõdab õigesti ja teeb kõike seda mida lubab. Masin laseb vett ja segu korraga ja nii tundus alguses võimatu selle kvaliteeti isegi kontrollida, kuni ma siiski selleks lahenduse leidsin. Pidin tõdema, et masin on igati täpne ja segu tuleb pudelisse grammitäpsusega, vesi on täpselt õiges temperatuuris ja terve toidu kogus samuti see, mis tellime. Võit!

 

Beebitooli polekski alguses vaja olnud, aga kuna see oli ühes poes allahinnatud, siis sai see ikkagi kiirelt meie koju toodud. Beebitoole uurides sai kiirelt selgeks see, et neid, mis värisevad, vilguvad, kiiguvad, on plastikust osadega, eriti ei soovitata. Parim on ergonoomiline ja väga lihtne Baby Björni tool, mida kasutada siis, kui tõesti vaja. Pisike preili istub seal siis, kui meie õhtust sööme, siis, kui ma natukene koristan või tööd teen. Aga tõesti, üsna vähe. Külas käivad lapsed istuvad seal hulka rohkem, aga nad on ka suuremad, kui meie äsja esimest elukuud tähistanud noor daam.

 

Mähkmekotte otsisin ja valisin ma pikalt! No ei leidnud ühtegi mis ei karjuks “olen mähkmekott!” ja mis sobiks nii mehele kui ka naisele ja samas ei lisaks vankrile värvi kui see seal küljes ripub. Minul endal jäigi kott leidmata, sest enne toodi Juicy Couture’i mähkmekott kingituseks. Kingi tõi tore sõbranna, kellel aitas koti välja valida tema 11 aastane tütar, kes arvas, et just selline on meie koju kõige sobivam. Nii armas! Kott on tõesti hea, see on kergesti puhastatav, rohkelt lahtreid, mahutab terve varanduse ja kaasas ka mähkimisalus.

Veel pidasime väga vajalikuks beebikaamerat. I. ärkab esimest korda kell 8 ja siis peale söömist magab lõunani välja. Beebikaamera abil saan käia pesemas, teha tööd, või tegeleda muude asjadega nii, et ta mul siiski koguaeg “silma all” on. Lisaks on Motorola MBP854 mudeliga võimalik ka R’il tööjuures neiu magamist vaadata. Ja lahe on ka see, et kui meid kõiki kolme kodus pole, näeme mida Sid-poiss teeb ja saame teda läbi mikrofoni lohutada, kui ta liialt õnnetuks muutuma peaks.

 

Done By Deer, Elphee mähkimisaluse paigutasime vannituppa, kraanikausi kõrvale. Kuna tal oma tuba veel pole, siis ei saanud me eraldi lauda koos alusega kuskile mujale panna ja see tundus igati parim koht. Paljud küll hoiatasid, et küll me mähkmeid igalpool vahetama hakkame, siis seni oleme seda siiski vaid selleks ettenähtud kohas teinud. Seal meeldib talle väga lamada ja seina külge kinnitatud must-valgeid pilte vaadata.

 

Kui õues jalutamas käime, siis hoiab toiduvett soojana S’well pudel, mis suudab vett õiges temperatuuris hoida lausa 12h järjest! Enne kasutasin seda enda tarbeks, et vett külmana hoida, aga nüüd on see pisikese I. jagu, et vajadusel tema toiduks kasutatav vesi ikka õigetes kraadides oleks. Sellest pudelist on juba ääretult palju kasu olnud!

 

Veel oleme me mitmete asjade otsingutel, kuid peamiselt on need kõik tema toa või riietega seotud. Ei suuda leida piisavalt ägedat beebivoodit või kummutit, vaja käed käima panna, et vahva stange teha ja mõelda, milline tuleb toa sein. Kui teile lapse teemalised postitused meelivad, andke teada. Aga luban, et aprillis leiab siit blogist ikka rohkem vanaviisi värki. Palju põnevat tulekul!

Share:

17 Comments

 1. Kristel
  02/04/2017 / 10:32

  Kust on Eestist võimalik Baby Brezza Formula Pro’d osta? :)

  • Miramii
   Author
   02/04/2017 / 11:07

   Polegi minu teada :( internet tuleb appi!

 2. Triin
  02/04/2017 / 13:30

  Beebi teemalised postitused on vägagi teretulnud. Eriti tema toa sisustamise postitused ?

 3. Ann
  02/04/2017 / 14:40

  Kas tohib küsida, miks 100% RPA laps?

  • Miramii
   Author
   02/04/2017 / 14:43

   Detailidesse ei taha laskuda, aga kahjuks pole mul võimalik talle rinnapiima anda.

  • Ingver
   04/04/2017 / 13:22

   No nii nõme küsimus- kuidas on see kellegi võõra asi, miks beebi rinna-või rpapiimal on. Inimeste isilik info jäägu ikka nende teada. Nii häirib selline üleliigne uudishimu :/

   • J.
    04/04/2017 / 16:09

    Tegelikult ei ole see teema midagi mida tuleks häbeneda! Minu meelest on paljud blogijad sellest avameelselt rääkinud ja just selleks, et need naised, kes rinnaga toita mingil põhjusel ei saa, ei murduks ühiskonna surve all :)

    • Miramii
     Author
     04/04/2017 / 16:15

     Täitsa nõus, et tore, et beebiblogijad ka teistsorti kogemusi jagavad :) Minu lugu on väga teine ja mitte mingi nurgaga blogiteemaga haakuv.

    • Ingver
     04/04/2017 / 22:05

     Loomulikult ei ole see häbenemise asi, lihtsalt see pole ka teiste asi, kuidas ühe pere beebi sööb ja kasvab :) Iseaasi kui ema ise sellest rääkida soovib. Lihtsalt minu meelest on Eestis nii liiale mindud selle uurimise-puurimisega. Enda tutvusringkonnast tean emasid, keda kohutavalt häiris, et pidi selgitusi andma pidevalt, et miks ikkagi rpa.
     Ja just- küsitaks seda siis mõne teise beebiblogija käest, polekski midagi. Aga siinne blogi hoiab palju privaatsemat joont mu meelest ja see on vahva :)

     • Miramii
      Author
      04/04/2017 / 22:14

      Aitäh, Ingver!

 4. anzelika
  02/04/2017 / 16:26

  jaa.Sooviks kindlasti kuulda ka lasteteemalisi postitusi:)

 5. Ave
  03/04/2017 / 15:15

  Beebiteemalised postitused on väga toredad, endalgi seisab ees beebitoa sisustamine ja huvitavaid lahendusi oleks tore näha. Ka Priamit olen internetist piilunud ja tundub väga ilus ja justnimelt ideaalne lahendus koos cloud q turvahälliga. Küll aga huvitab mind selle vedrustus, sest mulle meeldib koos koertega looduradadel jalutada ja kärutamine jääks talvekuudele, kuidas need väikesed esirattad sellega hakkama saavad?

 6. Diana
  04/04/2017 / 19:04

  Kas S’welli pudelit võib ka Eestist saada? Beebiteemalised postitused on väga huvitavad, aga küllap pigem subjektiivsetel põhjustel. Tavalugeja jaoks ei pruugi kõige köitvamad olla, aga mulle väga meeldiks rohkem beebiteemalist lugeda :) Ka minu laps on rpa, kuna ei olnud võimalik talle nii palju rp anda, kui oleks saanud või tahtnud. Suureks kasvavad nad olenemata sellest, kas nad said vähe, palju või mitte üldse rp. Jõudu teile!

  • Miramii
   Author
   04/04/2017 / 19:05

   Minu S’well on pärit Soome Stockmannist. Äkki on Eesti omas ka? :)

 7. 10/04/2017 / 21:52

  Oi…see Baby Brezza tundub nii huvitav asi!

  Mina vahetasin ka lapsel mähkmeid ainult selleks ettenähtud kohas. Seal oli kõik käe-jala juures ning endale ja lapsele mugavaks tehtud. Veetsime seal mähkimisalusel ikka päris palju aega. :)

  • Miramii
   Author
   19/04/2017 / 14:35

   Jaa, just. Me ka :D Aga peamiselt selle tõttu, et neid ikka tuleb väga tihti vahetada :D

 8. Kristi
  20/06/2017 / 15:07

  Hei :), väga vahva ja asjalik postitus. Mul endal sünnib väike tirts septembris 2017 ja olen samuti vankri otsingul – välimuselt meeldib väga Cybex Priam ja teine varinat hetkel Emmaljunga. Kuna minu tuleb peale lapse süni kohe kohe talv peale, siis kas oskad nõu anda kuidas Cybex Priamiga talvel kärutada on ja kuidas vankrikorv meie kliimas on (kas varjab ilusti tuult ja lund)? Ja kas seda Cybex Priami saab kuskilt osta mõnevõrra soodsama hinnaga kui meie Eesti poodides? Oleksin tagasiside eest ülimalt tänulik. Ja muidugi see Juicy Couture’i mähkmekott näeb supper välja :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *