Kohvilõhna valimas!

Nagu teada, meeldib mulle asju natukene teistmoodi teha ja vaatan tihti tavapärastest lahendustest mööda. Näiteks armastan ma seda vilinat mis köögist kostub kui vesi on keema läinud palju rohkem, kui elektrikannu poolt kõlavat klõpsatust. Ka pole meie majapidamises olnud kunagi ühtegi moodsat automaatset kohvimasinat, kust nupuvajutuse järel just soovitud jook välja voolab. Seda viimast küll, tõsi, pole me ostnud peamiselt seetõttu, et meie soovitud masin maksab mitmeid tuhandeid eurosid ja vajab enda alla küllaltki suurt pinda mida meil lihtsalt pakkuda pole.

 

Nii teenis meid väsimatult õilis Bodumi presskann, mille soetasin siis kui Kalamajas elasin lihtsalt tänu sellele, et sõbranna lisaks tavalisele kohvile ka crème brûlée maitselise puru kinkis. Ja see kann oli küll 10 aastat vana, kuid läks katki alles mõned kuud tagasi. Sellest polnud midagi, sest meie teine hea sõber- Bialetti moka kann oli ju alles ja tegi suurepäraselt töö ise ära! Küll aga seda ostes ja silmas pidades, et see pigem musta kohvi armastaja R’i jagu, ei taibanud ma väga suurt kannu osta ja nii pidime me igal hommikul kõike 2x tegema. Ja siis murdus selle sang.

Täna oma telefonist märkmeid vaadates käisin ruttu üle nimekirja asjadest mida koju vaja on, lootes sealt leida midagi mille valimine mu päevakavasse ära mahuks. Ja seal see oli- “osta uus presskann”. Nii veetsin ma internetis veidi aega ja tegin oma valiku. Meie uueks kohvisõbraks saab Chemexi  filter-kohvikann, millega kohvi valmistamine pole enam ligilähedalgi eelnimetatud “masinatele” ja mis on pigem kui rituaal. Aga see on ainult hea, sest tunnen, et mu-me elu on liiga automaatne ja on mõnus, kui mõned asjad natukene rohkem tähelepanu ja tegelemist vajavad. Nagu mu vilekann, eks. Kui vilisema hakkab ei saa ma seda mitte kuidagi ignoreerida vaid pean püsti tõusma ja kannu pliidilt maha tõstma.

 

Selle kannuga kohvi valmistamine nõuab kohvi veskit, aja mõõtmist, kaalumist, tähelepanu ja siis muidugi veel eraldi aega oma kätetöö nautimiseks. Aga see on mõnus! Minu meelest väga-väga mõnus.

Kannu saan kätte homme ja eks siis saan öelda, mis päriselt asjast arvan!

PS! Täna on väljas pisut kevadelõhna tunda! Pisut!

 

Share:

7 Comments

 1. 11/01/2017 / 15:59

  Pole kunagi näinud ega kuulnud sellist asja, väga põnev. Kas see on a la mokakann? Ja viis(tuhat)pluss asjade aeglasemalt/sügavamalt tegemise ja kohvivilina jutule.

  • Miramii
   Author
   11/01/2017 / 16:06

   Mulle tundub ka jube põnev! Leidsin jube hea diili ka ja olen rõõmus! See pole mokakann, vaid ideeliselt hoopiski filtrikann, sest kohv tuleb kannu läbi filtri. Et aga “paberimekki” vähendada, peab filtrit enne kuuma veega “pesema” ja alles siis saab täpselt välja kaalutud 5 minutit tagasi kohviveskis valmis tehtud puru filtrile lisada ja täpse koguse vett peale valada :D Siin näitab poiss ära, mis tegema peab. https://www.youtube.com/watch?v=JrcH-4wHK9w&t=184s

   Ja aitäh plusside eest :D

 2. Keiju
  11/01/2017 / 17:03

  Kui valituks osutus Chemexi kann siis soovitan soojalt minna Telliskivi 62 Renard Coffee Shop’i kogenud baristade valmistatud kohvi natutima. Saad palju huvitavad infot väiketootjate kohviubade kohta ja vaadelda kuidas antud kannus kohvi valmistatakse. Kui varasemalt ma varem musta kohvi üldse ei joonud, siis peale esimest külaskäiku sain aru, et mind on terve elu petetud niiöelda tavalise kohviga, mis kindlasti piima juurde vajab :)

  • Miramii
   Author
   11/01/2017 / 17:07

   Aitäh kohviubade soovituse eest! Lähen kindlasti neid sinna ostma :)

 3. 11/01/2017 / 19:30

  Minul on Chemexi kann juba jupp aega ja meeldib. Sobib ka tavaline jahvatatud kohv omal valikul ja silmamõõdu saab nii kohvi kui vee osas ruttu selgeks. Pole vaja kaaluda midagi. Filtreid tasub alati varuks osta. Gurmeekohvi ostan nt Kokomost.

  • Miramii
   Author
   11/01/2017 / 19:33

   Tore kuulda, Helen! Videotest ja baristadega vesteldes tundub see küll selline lõbus mõõtmine-kaalumine olevat :) Ja mul pole tegelikult selle vastu midagi. Aga tean, et laisematel päevadel võin vabalt oma jahvatatud Norra kohvi selles kasutada. Ostsin mingi komplekt-kinke-paki laadse asja ja seal filtrid kaasas, vist 100tk. Mõneks ajaks jätkub. Kokomo kohta uurin lähemalt, aitäh!

 4. 12/01/2017 / 14:43

  Olen minagi igasuguse kodutehnika vastanud. Mul ei ole mikrokat, rösterit vms asju. On mikser, ahi, külmik ja nüüd siis üks kasutatuna saadud kohvimasin, odav ja klassikaline. Küll aga tean, et kui see katki läheb, lähen uuesti presskannu või korraliku keraamilise veekeedukannu peale üle. Kuna Härra joob ainsana kohvi ja mina seda talle üldiselt teen, siis ma ei näe kobakal kohvikannul mingit mõtet. Inetu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *