Karussell!

See viimane nädal on olnud… Oh My God! Ma uskusin, et mu stressitaluvus on suur, aga et seda kõike läbi elada ja mitte mingit grimassi ette manada..no see peab olema ikka ilmatuma üüratu. Kust ma siis alustan…

Kui me pankadel külas hakkasime käima siis olid kõik väga õnnelikud, et meile laenu anda saavad. Vestlused sujusid kui imeväel ja esialgsed pakkumised olid juba päris head. Nimetame pankasid punaseks pangaks, roheliseks pangaks, kollaseks pangaks ja siniseks pangaks.

Punane pank oli naljakas. Juba sisse minnes tuli meelde lapsepõlv ja see kuidas me isaga koos mulle esimest kontot avasime. Naine võttis seinal olevalt riiulilt suure raamatu, lauasahtlist pastaka ja hakkas meile nõustajat otsima. Tema tark raamat aga andis teada, et lähiajal laenunõustajat anda pole ja kirjutas kibekiirelt ruudulisest vihikust väljarebitud paberinurgale Anastassia numbri. Võtke ühendust.

Meie oleme noored ja meil on e-riik. Täitsime taotluse internetis. Ootasime nädalake ja punane pank andis teada, et kui üks laenutaotlejatest on katseajal siis nad ei anna punast krossigi! Selge. Reeglid on reeglid. R. oleks saanud selle ka üksi aga soovime, et soetatav kinnisvara eest vastutus langeks mõlemale võrdselt.

Seejärel hüplesime sinisesse panka! Sinise panga kohta oleme kuulnud igasuguseid hirmu jutte- lepingu ühepoolsest muutmisest ja ootamatutest intressitõusudest. Aga tahtsime siiski võtta kõik pakkumised. Sinine pank oli tegelikult väga tore! Kõik tasud olid OK suuruses ja läbiräägitavad, kindlustused mõistlikud ja ka protsent mis pakuti alla keskmise. Aga oleksime pidanud kõik oma rahaasjad sinna üle viima. Mul puudub selle pangaga kogemus ja tegelikult ma ei taha oma asju rohelisest pangast ära tuua.

Kollane pank oli enam-vähem. Esimesel vestlusel. Teenindaja oli natukene karmi võitu ja pakutav intress oli 2,1. Me tahtsime paremat.

Roheline pank oli meeldiv nii esimesel kohtumisel kui ka teisel. Aga mis juhtus…

Mul oli oma korteri müümiseks notariaeg kirja pandud. See toimus eile kell 14:00. rohelise panga külaskäigul ja taotlust esitamas käisime me 11 päeva enne seda. Ja mis te arvate, kas ma eile kell 14:00 teatsin nende vastust? Ei.

Ja nüüd kujutage end ette olukorras kus sa sõidad linna, et oma ainus armas-hea-tore kodu maha müüa ja sul pole aimugi mis edasi saab. Kas sa saad laenu või ei saa. Jah, sisetunne…või see tähendab, R…ütles et kõik laabub. Aga mina olin paanikas.

Me saime vastuse eile kell 17:00 ja see läks maksma mulle 2 pokaali punast veini. Vastus oli üleootuste hea.

Midagi juhtus ka meie väljavalitud koduga..aga sellest hiljem!

DSCF0578_v

Share:

6 Comments

 1. Kati
  22/09/2015 / 11:54

  Pai! Laenundus ongi selline….. täiskasvanulik (et mitte leida paremat sõna) :D Hirmutav ja äraootav ning äkitselt peadki olema see “suur” inimene, kes kõige üle otsustab jne.

  Kuna teile saab see olema ikkagi juba teine oma kodu, siis on teil vast ehk natukene lihtsam. Ma ei tea kas see küll lohutab, aga vähemalt on teil oma kodu jaoks olemas algkapital, millelt liikuda ainult üles – kui ei peakski kohe “oma” kohta saama, saab ehk vahepeal järelemõtlemispausi teha ja elada lühiajaliselt üürikas (kuigi, jah, ega see pole eriline meelakkumine, see teiste kodudes elamine).

  • Miramii
   Author
   22/09/2015 / 11:58

   Aitäh, Kati, toetavate sõnade eest. Just eile ütlesin õelegi, et see täiskasvanu olemine on vahel ikka nõme. Meil on tegelikult tõesti lihtsam ja vingumiseks pole põhjust. Aga see oli hirmus, tõesti hirmus :)

 2. Maria
  25/09/2015 / 09:25

  Kuna ka endal sama tee käsil, siis uuriks, millise intressi te suutsite lõpuks välja kaubelda ja üldse kui suured vahed erinevate pankade pakkumistel olid?

  • Miramii
   Author
   25/09/2015 / 09:41

   Kodupank vs. Swedpank oli küll vahe meeletu! Swed pakkus vist 2,2 ja kodupank, SEB 1,8. Krediidipanga tulemuseni me ilmselgelt ei jõudnud ja Nordea oli samuti 1,8.
   Igati saavitan kodupangast alustada ja Nordea kõrvale võtta. Kodupank tundub sind kõige paremini teadvat ja su maksekäitumisega kursis olevat. Lisaks ta näeb ära ka su väärtpaberid ja fondid koheselt (kui neid olema peaks) ja ka see annab kõvasti juurde!

   • Maria
    25/09/2015 / 15:39

    Suur tänu vastuse eest. Meie oleme nüüd ühe korra kõik pangad läbi käinud, aga kuna konkreetset objekti veel välja valinud ei ole, ei ole ka nö ametlikku pakkumist saanud. Aga meil just vastupidiselt SEB kodupangana pakkus kõige kõrgemat intressi 2,4, Swed 2,3 ja Nordea 2,1. Aga nüüd teab vähemalt, mille poole püüelda :)

    • Miramii
     Author
     25/09/2015 / 15:41

     Väga lahe! Pangad on stressirikkad asjad ja hea teada, et pole üksi! :D anna aga teada kui sulgi see tee läbitud! Palju jõudu ja jaksu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *